Moja pierwsza, poważna produkcja.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Niniejsza produkcja jest według ciebie:

Świetna
1
25%
Bardzo dobra
1
25%
Dobra
2
50%
Średnia
0
Brak głosów
Słaba
0
Brak głosów
Beznadziejna
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: waldeq »

Od pewnego czasu już klikam sobie w C++ no i w końcu doszedłem do wniosku, że przydałoby się mieć na swoim koncie jakąkolwiek ukończoną produkcję (oczywiście aplikacje konsolowe odpadają). Razem więc z moim wspólnikiem postanowiliśmy napisać grę, będącą kopią tej, którą zapewne wszyscy bardzo dobrze znają. Nie owijając dłużej w bawełnę powiem, że tą grą jest Tetris (nasza nazwa Deathris). Produkcja jest już prawie na ukończeniu, teraz tylko pozostały Beta testy a ja prosiłbym żeby osoby, które zajrzą w ten temat i mają odrobinę czasu przetestowały program. Wszelkie zastrzeżenia i sugestie proszę opisywać w tym temacie. Mam nadzieję, że miłośnicy tetrisa i gier, które królowały za czasów pegazusa i gier elektronicznych (jeśli tacy są oczywiście) uznają tę produkcję za udaną. Poniżej link oraz screen z gry.

Deathris

http://img77.imageshack.us/my.php?image ... a01bz0.jpg
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: Bandit »

Przyjemna gierka. ;) Na pewno lepsza od tych z menu start... :)
:chase: :shoot: :guard:
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: Łucznik »

Windows wywala że nastąpiło zamknięcie programu
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: waldeq »

Łucznik pisze:Windows wywala że nastąpiło zamknięcie programu
Mam rozumieć, że gra się nie włącza w ogóle czy, że błąd następuje dopiero po jakimś konkretnym wydarzeniu w czasie działalności programu. A może w czasie losowego zdarzenia. W razie opisywania błędu prosiłbym o dokładny raport.
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: Artass »

Nie jestem Betatesterem lecz uważam że tło powinno być lepsze (ogółem grafika jest niezbyt dobra) , lecz w grę gra się przyjemnie ! :ok (oceniając brałem pod uwagę że jest to gra z bardzo niskim budżetem , o ile nie zerowym :wink: ) Grafika : 7 Dzwięk : - Grywalność : 9

[ Dodano: Pon 26 Lis, 2007 15:23 ]
Jeszcze raz gratuluje , świetna gra ! :ok

[ Dodano: Pon 26 Lis, 2007 15:29 ]
[offtopicon] Muszę zmienić avatar bo ten jest wkurzający i dziecinny [offtopicoff]
Obrazek
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: Łucznik »

Gra się uruchami nie mija sekunda i się wyłącza i wyskakuje raport o błędach
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: Leming »

Łucznik pisze:Gra się uruchami nie mija sekunda i się wyłącza i wyskakuje raport o błędach
Błąd Windowsa, nie dasz temu rady. Czasem na to pomaga reinstalacja programu do innego katalogu (ale tu nie ma czego reinstalować).

Gierka mi się podoba. Dawno nie widziałem klona Tetrisa, w którego by mi się grało tak dobrze. Gratulacje, oby tak dalej a kto wie, może którąś następną z kolei produkcją to będzie jakiś pseudo-Thief. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: Artass »

Na moim nowym kompie chodzi bez problemu , lecz na starym (na którym chodzą takie gry jak Black and White 2 , Dark Messiah) gra chodzi "bardzo płynnie" bowiem aż ... 3 FPS ! Nie wiem jak to możliwe ! :o
Obrazek
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: waldeq »

Łucznik pisze:Gra się uruchami nie mija sekunda i się wyłącza i wyskakuje raport o błędach
Skoro więc błąd pojawia się już na samym początku to tak jak powiedział kolega Leming jest to błąd Windowsa i nie mam na to niestety wpływu. Jeśli chodzi o instalator to będzie on dopiero w finalnej już wersji gry. Do zwykłych testów beta nie jest on na razie potrzebny.
Leming pisze:może którąś następną z kolei produkcją to będzie jakiś pseudo-Thief. ;)
No do tego brakuje mi jeszcze wiele nauki. Ale kto wie. :))
Artass pisze:Na moim nowym kompie chodzi bez problemu , lecz na starym (na którym chodzą takie gry jak Black and White 2 , Dark Messiah) gra chodzi "bardzo płynnie" bowiem aż ... 3 FPS ! Nie wiem jak to możliwe ! :o
A jaką tam masz kartę graficzną (i czy zainstalowałeś sterowniki)? Ja na kompie, na którym tą grę pisałem posiadam zintegrowaną kartę graficzną i mam ok 25 fps. Tzn mam jeszcze drugiego kompa z radkiem 9800 pro ale się zepsuł i na razie nie mam czasu naprawiać. :roll:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Moja pierwsza, poważna produkcja.

Post autor: marek »

to teraz ja.


Porównaniu z pierwszym tetrisem w jakiego grałem na kompie (nazywało się to tetris2.exe czy jakoś tak) to się nie umywa. W porównaniu ze wszystkimi kolejnymi to naprawdę nieźle. Tylko kilka ale:

-zrób obracanie na strzałce do góry, bo na spacji jest nienaturalnie
-jakieś inne, bardziej neutralne klocki i lepsze tło - najlepiej jakby była możliwość wyboru w menu
-daj opcję gry dla 2 graczy i highscores


A teraz mozę ja podam co wykombinowaliśmy na projekt zaliczeniowy:
http://rapidshare.com/files/72476945/Wo ... _.rar.html
(jest to wersja z pełnym słownikiem, wersję z samymi rzeczownikami mam na dysku - dla zainteresowanych mogę podesłąć)

Oceńcie i podajcie własne uwagi.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
ODPOWIEDZ