L.A.R.P.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Czy zagrał(a)byś w LARP'a ?

Tak, Bardzo chetnie
14
52%
Wole TUT i Thief'a na kompie :D
2
7%
Takie zabawy mnie nie bawia
1
4%
Jestem na to za stary
3
11%
Przeciez to dziecinne
0
Brak głosów
Nie mam na to czasu ani (lub) wiary
2
7%
Poprostu NIE!
1
4%
Juz gralem i jest super :D
4
15%
Juz gralem ale mi sie nie podobalo :/
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

L.A.R.P.

Post autor: Agnar »

Od czasu do czasu urzadzam tak zwanego LARP'a ze znajomymi na podstawie Thiefa... ;)

Oczywiscie zabawe zaczynamy o poznej godzinie jak juz jest ciemno... ustalamy druzyny, cel rozgrywki i gramy :-D Musze przyznac... ze gra w thief a taka prawdziwa ganianka przynosi duzo wiecej adrenaliny i jest bardziej ciekawa no i oczywiscie nie ma czegos takiego ze gosciu skryje sie pod lampa i go kompletnie nie widac :P i to wlasnie jest ciekawe bo nigdy nie wiesz kiedy zostales zauwazony ;) Napisze w tym temacie wasze relacje jesli jakies mieliscie... ja teraz ponizej opisze moja ciekawa sytuacje z czego jestem cholernie dumny :-D

Wiec tak... gramy ktoras runde z rzedu... podzial 3 vs 3... my zlodzieje... oczywiscie jest czas na ucieczke i rozmieszczenie sie... jeden znajomy poszedl dzialac na wlasna reke bo uwazal ze tak jest najlepiej... ja poszedlem ze znajomymi lekko w lasek... nie wiedzac co sie dzieje ze 3 postanowilismy ulozyc plan... kumpel zaciaga straznika do lasu poczym ja z zadrzewa go ogluszam... straznik zaczol gonic mojego kumpla... i doslownie 3 metry przed drzewem za ktorym stalem kumpel sie wywalil <bo wbiegal na gorke a po zmroku nie za bardzo wiadomo gdzie poczatek i koniec> no i straznik go zlapal i nie domyslil sie spisku wiec zaraz po zlapaniu go odszedl i mnie nie zauwazyl... poczym, ja po chwili zaczolem isc w strone celu <tam gdzie straznik sie wracal> no i podszedlem dosc blisko niego... nie widzialem zadnego ze straznikow i slyszalem jednego z nich za gorka no i widzialem ze moj drugi kumpel tez zostal zlapany wiec dzialalem na wlasna reke... skradalem sie doslownie na kolanach... slyszalem straznika chodzacego po drugiej stronie... po czym musialem sie wiele razy kryc bo mogl mnie latwo dostrzec... kiedy odszedl troche od celu ja sie od tylu zakradlem, wszedlem na gorke i niezauwazalnie zaczolem bardzo szybko sie wycofywac... niestety z celem nie ucieklem do miejsca wyjscia... ale za to udalo mi sie niezauwazalnie podkrasc obiekt ktory byl dosc mocno strzezony... ;)

Podsumujac... udalo mi sie w realnym swiecie podkrasc w cieniu do celu i go niezauwazalnie i bezszelesnie zabrac...

Jedyne czego zaluje to tego ze nie widzialem miny straznika ktory zobaczyl ze nagle celu nie ma :-D slyszalem tylko wielki smiech zlapanych zlodziei ktorzy wiedzieli ze zabralem ten cel... i w momencie kiedy sie zorientowal ze go nie ma :-D

Takie zabawy bardzo fajna daja adrenalinke... bo wiesz ze wiele od ciebie zalezy i starasz sie nie spieprzyc sytuacji... jak sie juz wkrecisz... to nic nie jest w stanie cie zatrzymac ;)

LARPa na podstawie thiefa polecam WSZYSTKIM nie zaleznie od wieku... bo to naprawde swietna zabawa :-D tylko trzeba dobra miejscowe znalesc :) nam nasza wystarcza chociaz i tak nie jest idealna :P
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: L.A.R.P.

Post autor: Leming »

Kilka spraw technicznych mnie interesuje.
Jak realizujecie ogłuszanie?
Jak realizujecie krycie w cieniu/wykrywanie?
Co z ekwipunkiem, jaki ?
Czy są pułapki (np. linka na wysokości kolan z przymocowanymi puszkami, celem hałasowania, gdy ktoś wdepnie)?
Jak wygląda walka?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: L.A.R.P.

Post autor: Agnar »

Ogluszenie jest wtedy kiedy sie dotknie tylu glowy reka... wtedy straznik jest wyeliminowany na pare minut chyba ze go inny znajdzie i ocuci :P

Hmmm... gramy w nocy... widac conieco... ale jednak nie dokladnie... mozesz siedziec w bliskich krzakach i nie byc zauwazony...

ekwipunku poprostu nie ma... jestes na czarno ubrany i tyle... a staznicy zeby mieli rpzewage w bieganiu sa wyposazeni w palke dzieki ktorej moga szybciej siegnac zlodzieja... no i oni nosza biale podkoszuli ;) dzieki czemu bardzo latwo ich widac dzieki czemu zakrasc sie nie moga i latwo rozroznic...

Pulapki ? w sumie nie pomyslelismy o tym ;) sa na przyklad zylkowe rzucanie kamieniem albo cos... ale pulapek nie ma... bo i tak jest ciemno...

A walki poprostu nie ma... bo to by bylo bez sensu... kazdy by wyskakiwal na srodek i sie nawalal...

to jest gra REAL a nie gra na CPU :?
Brudna robota, ale czysty zysk!
Odien
Bełkotliwiec
Posty: 7
Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 21:11
Lokalizacja: Katowice

Re: L.A.R.P.

Post autor: Odien »

hmmm....myśle se i jeżeli pozwolicie to skopiuję wasz pomysł modyfikując troche mechanike i wykożystam to w ciekawy sposób na konwencie RPG Flamberg...teren wręcz idealny tam jest 9 dni tam będe ludzi też sporo i chętnych się znajdzie i ew przepuści przez jakies sito żeby nie było zbyt wielkiego tłoku...jednym słowem dziex wielkie za pomysł :D .

Pozdrawiam.

Przem.
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: L.A.R.P.

Post autor: Lord_N »

L.A.R.P.- świetny pomysł, zwłaszcza, jeśli zrealizować go z osobami kumatymi w temacie. Gdyby tak jeszcze przebrać się w klimatyczne wdzianka (patrz G i strażnicy...). Po przeczytaniu postów w tym temacie zauważyłem, że hala fabryczna, w której sobie dorabiam nocami na wakacje we wrześniu, świetnie nadawałaby się do tego typu zabawy: jest przestronna, postawione są ścianki działowe, jest masa zakamarków, w których można się schować, dookoła pomieszczenia zawieszone są pomosty- całość przypomina magazyny z TMA. Nic, tylko zawiesić i zapalić pochodnie, rozmieścić sekrety oraz łupy i ustawić strażników :-D Szkoda, że w mojej okolicy nie ma osób chętnych na tego typu akcje :cry:
Kethoth
Akolita
Posty: 132
Rejestracja: 29 grudnia 2005, 19:54

Re: L.A.R.P.

Post autor: Kethoth »

Lord_N pisze:całość przypomina magazyny z TMA.
We Wrocławiu istnieje budynek wyglądjący, jakby twórcy drugiej misji wzorowali się na nim, identyczny jak jeden z magazynów... Ciekawe czy drzwi otwiera się tak samo jak w TMA. :P
Ostatnia fanmisja:Conspiracies in the Dark [9/10]
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: L.A.R.P.

Post autor: Lord_N »

Kethoth pisze:drzwi otwiera się tak samo jak w TMA.
U mnie są cztery wejścia, z czego dwa to rolowane bramy podnoszone do góry. Nie działają niestety na szyfr, ale na radiowego pilota ;)
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: L.A.R.P.

Post autor: Agnar »

Fajna sprawa... trzeba bedzie ktoregos razu sciagnac wszystkich z forum do jednego miesjca, ustalic zasady i jazda :-D i do bialego rana bysmy sie podkradali :-D
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: L.A.R.P.

Post autor: Lord_N »

Agnar pisze:trzeba bedzie ktoregos razu sciagnac wszystkich z forum do jednego miesjca,
Wydaje mi się, że szanse na to są bliskie zeru. :|
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: L.A.R.P.

Post autor: Agnar »

Wiem... ale pomazyc mozna prawda ? :cry:
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: L.A.R.P.

Post autor: Caer »

Co tam, jak ja się za to wezmę, to wszystko będzie możliwe. A przynajmniej spotkanie osób z okolic jednego miasta ;).
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: L.A.R.P.

Post autor: 3dfx »

Agnar pisze:Od czasu do czasu urzadzam tak zwanego LARP'a ze znajomymi na podstawie Thiefa
Dalbym wszystko zeby zorganizowac jakis scenariusz w realu, zwlaszcza Thiefopodobny :D Tez uwazam, ze emocji i poziomu adrenaliny w realu nic nie zastapi (i dlatego chcialem nawet ostatnio zainwestowac w karabinek AEG, ale nie wyszlo). U mnie raczej nie ma chetnych i odpowiednich warunkow. Moze by sie cos znalazlo, ale jakos nie umialbym tego zoorganizowaac. Zazdroszcze :)
Lord_N pisze:trzeba bedzie ktoregos razu sciagnac wszystkich z forum do jednego miesjca,
Wydaje mi się, że szanse na to są bliskie zeru
Polecialbym na rzesach!
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: L.A.R.P.

Post autor: Agnar »

Wiele osob napisalo ze jest na to za stara... no gdzie wasza fantazja ludze cio ? :-D trzeba kozystac z zycia i czasami cofnac sie do czasu naszego ukochanego Garretta :-)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bishop
Miastolud
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:29

Re: L.A.R.P.

Post autor: Bishop »

adrian3dfx pisze:U mnie raczej nie ma chetnych i odpowiednich warunkow
Jesteś z ZG i mówisz że nie ma warunków? jest kilka miejsc gdzie coś takiego moznaby rozegrać. Chętni też by sie znaleźli ;) Sam pomysł elegancki. Moznaby troche rozbudować mechanike i jazda...
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: L.A.R.P.

Post autor: Flack »

Weeee, spotkanie i LARP. Caer czuj sie odpowiedzialna za organizacje!
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
mayday
Miastolud
Posty: 48
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 22:17
Kontakt:

Re: L.A.R.P.

Post autor: mayday »

Buhaha, larpik w mojej szkole byłby na pewno baaaaardzo klimatyczny (wydz. Architektury we wrocku wygląda jak jakiś Hogwart), ale i trudny: wszędzie kamienne posadzki.
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: L.A.R.P.

Post autor: Flack »

mayday pisze:wszędzie kamienne posadzki.
Bedzie wieksze wyzwanie! Plecak mchu na barki i dobre buty. Las, czy zakrzaczony teren bylby jednak lepszy. Posmarowac sie naturalnymi barwnikami, ubrac w liscie i mamy trzecia frakcje - poganow. Do zakwalifikowania obowiazkowy test z ateizmu.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: L.A.R.P.

Post autor: Agnar »

P.S. z doswiadczenia wiem ze za duzo krzakow to tez zle :P bo duzo halasu robia... a odnosnie lasu jest na ziemi zawsze pelno suchych galezi i lisci ktore tez bardzo duzo robia halasu ;) jeszcze jakies pytania ? :-D
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: L.A.R.P.

Post autor: Caer »

Flack pisze:Weeee, spotkanie i LARP. Caer czuj sie odpowiedzialna za organizacje!
Tak, wiem, Flack, że byś chciał :-D.
Bardzo chętnie, ale (niestety) dopiero w listopadzie.
Btw, jest ktoś z okolic Leicester? To mogę zorganizować już teraz ;).
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: L.A.R.P.

Post autor: Lord_N »

Caer pisze:Bardzo chętnie, ale (niestety) dopiero w listopadzie.
Poważnie :?: A jeśli tak, to gdzie :?:
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: L.A.R.P.

Post autor: Caer »

Lord_N pisze:
Caer pisze:Bardzo chętnie, ale (niestety) dopiero w listopadzie.
Poważnie :?: A jeśli tak, to gdzie :?:
Okolice Katowic? :)
Awatar użytkownika
mayday
Miastolud
Posty: 48
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 22:17
Kontakt:

Re: L.A.R.P.

Post autor: mayday »

A tam Katowic. Wrocław!
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: L.A.R.P.

Post autor: Caer »

Trochę za daleko, choć - nie powiem - klimatyczne ;). Ale jeśli ktoś mi zapewni nocleg(i)... :-D. Timon...? :)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: L.A.R.P.

Post autor: timon »

Jestem za !!! A nocleg dla Cear postaram się zapewnić :)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: L.A.R.P.

Post autor: Agnar »

Jestem po kolejnym LARP'ie ;) bylo spoksik :-D
Brudna robota, ale czysty zysk!
ODPOWIEDZ