Prison Break

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Co sądzisz o serialu?

1. Jest najlepszy ze wszystkich, jakie dotąd widziałem/-am!
17
35%
2. Jest średni, są lepsze...
12
25%
3. Jest do bani :P
7
15%
4. Nie widziałem/-am - nie dotyczy.
12
25%
 
Liczba głosów: 48

Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Prison Break

Post autor: Michal »

Paweuek pisze:Dałbym jednak głowę, że udało mu sięgdzieś wysłać to zdjęcie z telefonu ;)
No wysyłał tam coś. Chyba wtedy jak kolesie podsłuchiwali go siedząc w samochodzie.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

Żeby wątek nie odszedł w zapomnienie proponuję Wam zabawę w domysły na temat następnego odcinka ( i być może kolejnych ), ponieważ znane nam są ( z Wikipedii ) tytuły kolejnych odcinków Prison Break.

Odcinek 14 nosi tytuł John Doe

oto co pisze o tym Wikipedia :P: http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Doe

Kogo mają tu na myśli twórcy? Może wszystkich pozostałych więźniów, a może kogoś innego, w każdym razie z tytułu można popróbować wnioskować o fabule. Więc popróbujcie i Wy :P: .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Prison Break

Post autor: Leming »

Zobaczymy jak wygląda "trzymacz kartek".
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Prison Break

Post autor: Leming »

Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Prison Break

Post autor: Michal »

Najbardziej mnie ciekawi dalszy los
► Pokaż Spoiler
:-D
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

Ja myślę, że to będzie duet w stylu Zed & The Gimp z Pulp Fiction :twisted:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

Szkoda, że mu Tweener nie obciął rąk razem z ... :-D, Bellick mógłby wtedy trochę odetchnąć hehehe :)) .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Prison Break

Post autor: Michal »

Avocado do Tweenera: "Rozluźnij się to mniej będzie bolało" :-D
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

O rany właśnie sobie uświadomiłam, że to dziś jest premiera następnego odcinka w USA :o. Litości! Niech i u nas będzie szybko :wmu :P: !

Chyba mam odpowiedź, kim będzie John Doe :) http://www.imdb.com/title/tt0320038/ - spójrzcie kto gra główną rolę :-D, swoją drogą kolejny serial xD omg
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

Pierwszy! Hehe. Właśnie obejrzałem 14 odcinek serii i powiem, że się dzieje zwłaszcza pod koniec :-D
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

Ciiii, ja sobie zostawiam na wieczorny seans :)) hehe. BTW, nigdzie nie ma polskich napisów ? :( Nie to, że ja potrzebuję, ale z bratem do towarzystwa oglądam i nie mam ochoty mu tłumaczyć każdego zdania ><...
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

Dobła, dobła. Się nie tłumacz. Ty wstłętny kłuliku :)) A po napisy looknij tutaj
- http://hatak.pl/pobierz.php?id=3468
albo tutaj
- http://www2.evilshare.com/737d8bf4-fc45 ... a0c993e9d6
Napisz jak im wyszło takie tłumaczenie na szybkiego, bo mi się nie chce sprawdzać a ty jak już musisz... ;)

EDIT
Dotarło do mnie podczas nauki Teorii Organizacji i Zarządzania (późno bo późno ale grunt, że dotarło ;)) do jakiej persony odnosi się tytuł tego odcinka. Teraz wydaje mi się to oczywiste jak cholera. Chodzi oczywiście o Terrencea Steadmana.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

eLPeeS pisze:Napisz jak im wyszło takie tłumaczenie na szybkiego
całkiem niezłe, np. kiedy po angielsku jest "watch your back" oni tłumaczą "wyhoduj sobie oczy na d..." :)) hehe.

A sam serial? Uhh, ale kociokwik na końcu -_- Ja bym zrobiła tak :P: : ucieła bym łapę, albo chociaż ucho Steadmana, cokolwiek :P: i przecież da się porównać to jego DNA, "próbka" istnieje! 8-)

to tak na świeżo, jeszcze coś dodam jak przemyślę :P
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

grim_reaper pisze:"próbka" istnieje!
No właśnie w tym sęk, że nie bardzo. Sam Kellerman tłumaczył przecież proces "usuwania" Steadmana. No chyba, że w następnym odcinku odnajdą gdzieś jakieś pełne archiwa z próbkami. Ciężka sprawa.
Z innych przemyśleń to nie do końca zrozumiałem intencje Michaela. Czy on na prawdę wierzył, że jego plan wypali. Rozumiem, że nie ufał do końca Kellermanowi, ale jednak w tej sytuacji to był samobój zwłaszcza, że widział, iż Steadman jest niestabilny psychicznie. Niby taki mądrala a tu proszę taka skucha. No chyba że taki był plan. Przyznam się, że w momencie gdy Michael powiedział do niego, że już przecież jest "więźniem" wiedziałem, że koleś palnie sobie w łeb. To był oczywiste w jego sytuacji i przy jego stanie psychicznym.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

eLPeeS pisze:No właśnie w tym sęk, że nie bardzo.

No chyba, że błędem jest rozumowanie, że jako próbkę można traktować jego SIOSTRĘ :P

Ciekawa jestem czy Mahone będzie dalej ścigał braci, czy też zbuntuje się i wymyśli coś zupełnie odlotowego xD
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

Ahhh... widzisz. Zapomniałem o pani prezydent :oops: Mimo wszystko i tak będzie ciężko bo co to za problem dla Kima i jego ludzi podmienić próbki w odpowiednim momencie ;) No chyba że wyślą je na badania do Polski gdzie nie da się nikogo zastraszyć i wszyscy są nieprzekupni.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Prison Break

Post autor: Michal »

Oj źle ogląda się Prison Break`a.... przepraszam... Skazanego Na Śmierć gdy ma się świadomość, że jak pasek postępu dojdzie do końca to SubEdit nie załaduje kolejnego odcinka. 7 dni czekania i domysłów. Co do akcji to nudzi mnie już wątek dotyczący
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Prison Break

Post autor: Paweuek »

Mahone prawdopodobnie będzie się mścił za wypadek syna. Kolegę spod szpitala już zapakował do bagażnika ^^ Kim zapewne również się w nim znajdzie.

Bellick okazał się mieć większe jaja w małym palcu niż większość więźniów między nogami. Trochę nieprzyjemności jednak go nie ominie... zwłaszcza gdy na nocnej zmianie strażnicy otworzyli kilka cel, w tym jego.

Bagwell przestał się pieścić z rodzinką, która go wydała. Ciekawe jak sobie z nim poradzą.

Jestem też ciekaw jak dalej potoczą się losy Sucre.
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

Paweuek pisze:estem też ciekaw jak dalej potoczą się losy Sucre.
Lekko mu nie będzie wylądował na pustyni, którą ludzie przemierzają z reguły w nadziei dotarcia do Stanów, tylko, że on wybiera się w drugą stronę. Na takiej pustyni giną setki ludzi, z wycieńczenia i głodu, Sucre nie miał ani motorynki, ani lodówki z jedzeniem, więc chyba tylko cud go ocali.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Prison Break

Post autor: Bukary »

Obejrzałem wczoraj pierwsze odcinki w Polsacie. Nie za bardzo rozumiem, co jest takiego wspaniałego w tym filmie. Był OK, ale nie wyjątkowy. Poprawi się w następnych odcinkach?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

Rozumiem Bukary, że na początku możesz być trochę zagubiony, bo akcja przeskakuje do różnych wątków, ale one będą się stopniowo wyjaśniać w toku serialu, trzeba tylko BARDZO uważnie oglądać, bo każdy drobny szczegół ma znaczenie.

A i jeszcze jedno: tłumaczenie w Polsacie okazało się, tak jak się obawialiśmy, kiepskie, więc to też ma wpływ na klimat :(. No bo czy nie było beznadziejne jeśli pod koniec drugiego odcinka Bellick powiedział do Michaela coś w stylu "Wait here, sugar", a oni to tłumaczą "Zaczekaj tutaj, cukier" xD :? ?
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Prison Break

Post autor: marecki »

A i jeszcze jedno: tłumaczenie w Polsacie okazało się, tak jak się obawialiśmy, kiepskie, więc to też ma wpływ na klimat . No bo czy nie było beznadziejne jeśli pod koniec drugiego odcinka Bellick powiedział do Michaela coś w stylu "Wait here, sugar", a oni to tłumaczą "Zaczekaj tutaj, cukier" xD
Lepszy kwas znalazłem: 'I remember the times when prisoners were allowed some creature comforts' - "Pamiętam czasy kiedy więźniom pozwalano trzymać zwierzęta".
:roll:
[creature comforts - podstawowe wygody życiowe]
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
Matio.K
Ożywieniec
Posty: 106
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Prison Break

Post autor: Matio.K »

Bukary pisze:Obejrzałem wczoraj pierwsze odcinki w Polsacie. Nie za bardzo rozumiem, co jest takiego wspaniałego w tym filmie. Był OK, ale nie wyjątkowy. Poprawi się w następnych odcinkach?
Po pierwsze - to jest serial. Po drugie akcja nabierze takiego tempa, że trudno będzie się oderwać, i z niecierpliwością będziesz czekać na kolejny odcinek :]
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Prison Break

Post autor: pejo »

Bukary pisze:Nie za bardzo rozumiem, co jest takiego wspaniałego w tym filmie.
Ja też na razie nie rozumiem, ale jak napisał Matio - to serial i ja mu daję szansę rozkręcenia się. Jeśli chodzi o postacie, to główny bohater jest wiarygodny i budzi sympatię, ale już jego skazany brat wygląda na kompletnego ćwoka. Nie powierzyłbym mu cieciowania na wysypisku śmieci, a co dopiero zlecił zabójstwo. Reszta to na razie sztampa przerabiana tysiąc razy: sympatyczny mulat z tej samej celi, dobry Afroamerykanin, zły biały pedofil na którego usługach jest więzienny sadystyczny oberkapo , następnie tajemniczy więzień siedzący tu od zawsze, który okaże sie oczywiście tym, za kogo go uważają, i wreszcie, pozornie surowy naczelnik więzienia, którego główny bohater owinął sobie wokół palca już w pierwszym odcinku. Brakuje tylko pijanego Polaka, który dostał pięć lat za zajumanie beemki. To wszystko było już wałkowane chociażby w Skazanych na Shawshank. Ale dla mnie to żadne wady. Interesuje mnie aspekt techniczny nawiania z kicia. Jeśli będzie emocjonujący, to wszystko co napisałem powyżej jest bez znaczenia. A serial i tak będę oglądał przynajmniej z jednego powodu: ta pani doktor... Ehhh :-D
grim_reaper pisze:Rozumiem Bukary, że na początku możesz być trochę zagubiony, bo akcja przeskakuje do różnych wątków
Nie wiem doprawdy w czym tu się gubić - przecież to jest proste jak drut. Obejrzyj sobie Mullholand Drive, albo Zagubioną Autostradę.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Prison Break

Post autor: Bukary »

Nie traktujcie mnie tak, jakbym był takim przygłupem, jak brat głównego bohatera. Nigdzie się nie zagubiłem. Po prostu scenariusz jest pełen stereotypów i rzeczy, które tysiąc razy już widzieliśmy. Ale może rzeczywiście się rozkręci... Oby. Zobaczę jeszcze 2 odcinki. Jak się nie wciągnę, trzeba będzie znaleźc inną rozrywkę... :) I jeszcze jedno: aktorzy grają fatalnie. To się już chyba nie poprawi.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
ODPOWIEDZ