Tajniki Neostrady

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Tajniki Neostrady

Post autor: Bandit »

Siedzę w temacie Neostary od dosyć dawna i gdyby ktoś miał jakiś pytania to proszę zadawać je w tym temacie.
Temat ten założyłem w związku z tym, że wiem coś, czego mogą nie wiedzieć inni użytkownicy Neostrady a chciałbym podzielić się z wami tą informacja, ponieważ może być wam przydatna.

Otóż słynny licznik Neostrady, który jest utrapieniem niejednego internauty aktualnie nie działa. Taka sytuacja utrzymuje się już od początku bieżącego miesiąca. Jeśli licznik zacznie naliczać to poinformuje was o tym. Na daną chwilę można korzystać z Internetu bez ograniczeń, ponieważ gdy licznik nie działa nałożony limit miesięcznego transferu nie obowiązuje.

Życzę wysokich transferów. ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Bandit »

Licznik zaczął działać.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: grim_reaper »

Pewnie mamy szpiega z Tepsy na forum xD 8-)
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Bandit »

Licznik nalicza ilość ściągniętych informacji, ale przekroczenie limitu nie powoduje obniżenia prędkości. Czyli dalej można ssać bez przeszkód.

P.S. Skoro mogę sobie pozwolić to ściągnę Grand Prix Węgier żeby obejrzeć jeszcze raz najciekawsze momenty a było ich sporo przez ten deszcz...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: bobik »

Hej ma ktos od nas z forum Chello neta ??
Chialem sobie zmienic siec osiedlowa na chello zeby miec IP zew itp. ale jak widze limit 25 giga na miesiac to smiech na sali. Troche sie czuje jakby mnie ktos chcial zrobic w konia.
Wyobrazcie sobie ze kupujecie auto ale macie limit km do przejechania :?
Jakim sposobem cos takiego jest legalne.
25 giga to ja zjade w ciagu tygodnia :roll:
Chcialem zapytac do jakiej predosci spada szybkosc po przekroczeniu limitu.
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Bandit »

Ja mam 7 GB limitu i jakoś ciągnę... ;) Na Neo spada do 32 kb/s, czyli 4 kilobajtów na sekundę niezależnie od opcji, więc u konkurencji jest pewnie podobnie albo o max 1-2 kilobajty więcej.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Paweuek »

Również myślałem o Chello, jednak mam blok geriatryczny i gdy kilka lat temu mieli okablowywać, wszystkie moherki jednomyślnie powiedziały "nie"... bo po co im? :evil: Teraz jednak gdy komputera nie zostawiam włączonego na noc, limit osiągam 1-2 dni przed końcem miesiąca :) Nie narzekam.
Obrazek
detektyw

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: detektyw »

Bandit pisze:Otóż słynny licznik Neostrady, który jest utrapieniem niejednego internauty aktualnie nie działa.
działał od początku bo dziwne że wczoraj już mi pokazał kolo 4 GB ściągniętych danych więc działał ukrycie :evil:
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: willy_poodle »

bobik pisze:25 giga to ja zjade w ciagu tygodnia
:shock: To co Ty robisz?! Handlujesz piratami? :twisted:
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Bandit »

To, co pokazuje licznik jest nieistotne, bo po przekroczeniu limitu nie obcina prędkości do 4kB/s.
Dowód:
Obrazek
:chase: :shoot: :guard:
detektyw

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: detektyw »

Bandit pisze:Dowód:
no oki. Daj znać np za kilka dni czy Ci licznika nie obcięło. 8-)
Bo mi zmniejszyli w zeszłym miesiącu :?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: marek »

To, co pokazuje licznik jest nieistotne, bo po przekroczeniu limitu nie obcina prędkości do 4kB/s.
Dowód:
nie wiem jak u was, ale ja przez pewien czas miałem (jako nowa umowa) dodatkowe ileśtam giga do wykorzystania kiedy chcę - mozę masz bandit tak samo?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: bobik »

willow_ufgood pisze:Shocked To co Ty robisz?! Handlujesz piratami? Twisted Evil

Nie ja zaspokajam wlasne potrzeby ;). A tak naprawde to samo granie w ogame plus torent i
emule to sami wiecie jak limit zostanie przekroczony. I oni to nazywaj stalym laczem internetowym ;). Wlasciwie samo granie w diablo albo kozakow wykonczy mi limit :cry:
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Bandit »

Marek pisze:...może masz Bandit tak samo?
Nie, nie mam tak samo i nie korzystałem z promocji, w której były przyznawane dodatkowe gigabajty a neo mam od dawien dawna, więc sądzisz, że nagle przypomnieliby sobie, że mieli przyznać mi jakieś tam dodatkowe limity? :)) Jak mówię, że licznik nie działa to tak jest i proszę tego nie podważać. ;)
:arrow: http://biznes.onet.pl/2,1368393,wiadomosci.html
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: bobik »

Co to za brednie ?? czyli poco limity skoro malo ludzi duzo sciaga ??
Pozatym biznesowe abonamenty sa pozbawione tego limitu !!! Czyli jesli masz kase to jestes lepszym klientem i wtedy nie zapychasz lacz ??
Niewiem jak cos takiego moze byc legalne ?? To nazywa sie rowne traktowanie obywateli/klientow ??
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: eLPeeS »

bobik pisze:To nazywa sie rowne traktowanie obywateli/klientow ??
Nigdzie tak nie było nie ma i nie będzie. Miało być w ZSRR ale trochę im nie wyszło. Wiesz jak to mówią: "wszyscy są równi ale trafiają się równiejsi" :-)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: bobik »

eLPeeS pisze:Nigdzie tak nie było nie ma i nie będzie. Miało być w ZSRR ale trochę im nie wyszło. Wiesz jak to mówią: "wszyscy są równi ale trafiają się równiejsi" Hihi
Wiem dlatego glosno krzycze jak cos takiego widze !!!

Ktos tam dal odpowiedz ze w kazdym kraju w UE tak jest ale to jest bzdura bo tylko w "złodziejskich" firmach tak jest i niemylic mi tu z praca Garreta bo on razcej okradal bogatych a nie biednych :P
Zobaczcie sobie polska kablowke na slasku jak narazie ona jest. Necik jest tam tani jak barszcz maja IP zew , niema limitow ponadto nim wiecej masz u nich abonament to zwiekszaja ci pakiety :). Kumpel przez 4 lata doczekal sie z 128 kbps -- > 1 mega bez zmiany ceny.
Ponadto w nocy limity sa zwiekszane dla tych co duzo sciagaja.
I tu widze myslenie konstruktywne a nie "zlodziejstwo" jak w TPSA i CHELLO ktore sa szkodnikami dla polski ale neistety politycy maja to w dupie.
Tu jest stronka tej kablowki ---> http://www.telpol.net.pl/
http://www.telpol.net.pl/index_.html
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: marek »

pociesza mnie to, że w ciagu paru lat powinien wejść internet bezprzewodowy (ale tylko w dużych miastach), ktory powinien być w miarę tani - gdzieś o tym czytałem, ale juz nie pamiętam gdzie i jak to się nazywało.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Bandit »

WiMAX bodajże. ;) Ale jak na razie sprzęt do tego jest bardzo drogi...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: marek »

Bandit pisze:WiMAX bodajże. Wink Ale jak na razie sprzęt do tego jest bardzo drogi...
niestety tak, ale bodajże Neta chce się tym zająć, więc jest nadzieja, że nie będzie takie drogie
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Dreen »

Niestety, operatorom limity sa na reke i oficjalnie maja miejsce w "trosce o jakosc uslug". Coz, jak dla mnie gorszy transfer to nie jest lepsza jakosc uslug.

Pamietacie jak niedawno UOKiK forsowal na TP SA rozdzielenie linii abonenckiej od lacza internetowego (chodzilo o to zeby mozna bylo miec neo i telefon i kogos innego niz TPSA) ? Telekomuna ustapila i wkrotce bedzie to mozliwe. Niedawno natomiast, przeczytalem o zdaniu UOKiK na temat limitow. Nie mam zielonego pojecia o prawie telekomunikacyjnym ale wydaje mi sie ze to bardzo pocieszajacy znak na pszyszlosc ;)

A jednak jakos... nigdy nie udalo mi sie jeszcze przekroczyc transferu. Chociaz Neostrade mam od pol roku dopiero (512).

PS. Moj pierwszy post na forum, siema :P
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Bandit »

Cześć. :)
Dreen pisze:Telekomuna ustapila i wkrotce bedzie to mozliwe.
Jeszce nie ustąpili. Jednie oznajmili, że kiedyś tam sobie rozdzielą te usługi, gdy będzie im to wygodne, czyli wtedy, gdy będzie się im to opłacało - nigdy?. Innymi słowy mówiąc dali do zrozumienia UKE żeby się odwalili i nie mieszali w ich interesy. UKE niedługo dowali im kilkumilionową karę, za którą my zapłacimy. ;)
15 GB limitu na miesiąc to jeszcze nie tak tragicznie jak w przypadku 7GB... ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Flack »

Limity na sciaganie i asymetryczne lacza sa wymogiem, ktory wymusily programy P2P. Nie ma co sie spodziewac jakis zmian i naglego roztrzaskania lancuchow! Ten kaganiec musi byc, bo by sie nam infrastruktura sieciowa skajfasila.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Leming »

Podobno mamy najdroższe rozmowy telefoniczne oraz najdroższy internet, przy jednocześnie najniższym poziomie świadczonych usług. Oczywiście, że największy monopolista TP będzie dążył do tego, żeby ten stan się utrzymał jak najdłużej (bo wiadomo pieniądze) kosztem naginania lub nawet łamania prawa. Tu same działania UKE i nakładane kary nie wystarczą. TP nawet jak zapłaci tą kilkumilionową karę, to takiego giganta to nie ruszy. Tu potrzeba jakiejś wielkiej rewolucji (tylko jakiej :? ) w dziedzinie telekomunikacji elektronicznej lub czekanie kilka(naście) lat, zanim powolna ucieczka klientów z TP na np. "telefony internetowe", rozwój szybkich sieci kablowych i radiowych (BEZ udziału TP, gdyż na razie wiele z takich sieci defacto korzysta z jej łączy) zmusi ją (a właściwie brak środków pieniężnych) do radykalnej zmiany polityki wobec klientów.
Przykład 1: Teoretycznie gdyby nie oferta Heyah i jej wielkie wejście na rynek usług komórkowych, to prawdopodobnie byśmy do dziś płacili po 1,50 za minutę, sms'y po 50gr i powszechne by były promocje typu: "usługa naliczania sekundowego już po pierwszej minucie rozmowy za jedyne dodatkowe 10 zł miesięcznie", gdyż "konkurencja" jaka miała miejsce kilka lat temu pomiędzy operatorami komórkowymi była mało widoczna (nazwałbym to raczej zmową niż konkurencją).
Przykład 2: Szkoła z niedalekiej miejscowości jeszcze 2 lata temu była związana umową z TP na ISDN (coś mniej więcej jak 2 modemy naraz, albo Neostrada 128 ) za .... 500zł miesięcznie. Łącze to obsługiwało pracownię komputerową (12 komputerów) oraz administrację szkoły 4-5 komputerów. Oczywiście dzieci się cieszyły, że był internet w szkole (choć strony otwierały się 5 minut, a rozmowy z komunikatorów przychodziły ze znacznym opóźnieniem). Dlaczego szkoła podstawowa nie zrezygnowała z takiej "złodziejskiej" usługi i nie przerzuciła się na internet radiowy (który pojawił się w okolicy nie tak dawno temu)? Dlatego, że oczywiście umowa była obwarowana (tak słyszałem) kilkutysięczną karą w przypadku zerwania umowy przez szkołę! Więc jak tu ufać sloganom "łączy nas coraz więcej" skoro nawet na biednej placówce oświatowej - szkole podstawowej i dzieciach potrafi zarobić ciężkie pieniądze (a jeszcze się potem chwalą, że "dostarczają tani internet dla szkół i pomagają w podnoszeniu poziomu edukacji") :?.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Tajniki Neostrady

Post autor: Flack »

Lemink jak zwykle ma racje, ale:
Leming pisze: Dlatego, że oczywiście umowa była obwarowana (tak słyszałem) kilkutysięczną karą w przypadku zerwania umowy przez szkołę!
Wiedzieli co podpisuja, mogli myslec bardziej przyszlosciowo. Glownym zadaniem przedsiebiorstwa jest zarabiac. Jakby "pokrzywdzona" byla nie dziatwa, ale ktos bogaty, pelnosprawny, bold & beatiful, to czy przyklad 2 bylby rownie wartosciowy? Chyba nie, grasz nam na emocjach =(
Leming pisze:Tu potrzeba jakiejś wielkiej rewolucji (tylko jakiej)
Piekny przyklad, juz zaraz za Bugiem, a mianowicie USA. Sa molochy telekomunikacyjne, ale one nie zajmuja sie sprzedaza, instalacja telefonow, sciaganiem rachunkow, umowami z ludzmi . Sprzedaja wielkie pakiety telekomunikacyjne przesylane swoimi laczami innym firmom, a te bawia sie w ta drobnice i za troszeczke wieksza cene udostepniaja masom. Czesto same tez sprzedaja mniejsze pakiety innym, jeszcze mniejszym firmom. I jest tam TANIO.
Tylko, czy jestesmy gotowi na rewolucje? Albo raczej czy TePsA jest? Aaa, pytanie retoryczne! *wink wink*
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
ODPOWIEDZ