[problem]dzwięk systemowy i we flashach

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

[problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: marek »

Mam następujący problem:

kiedy wchodzę na dowolną stronkę, nie słyszę dźwięków z niej (szczególnie irytujące na youtube itp.), nie słyszę też dźwięków w powerpoincie oraz windowsowych (tych dzwonków, brzęków itp.). Co dziwniejsze winampem mogę wszystkie dźwięki odtwarzać (również feralne windowsowe midy), podobnie działa dźwięk przy odtwarzaniu filmów oraz w grach.
Nie wiem co jest problemem - próbowałem juz przeinstalowywania sterowników karty muzycznej (nawet ściagnąłem nowsze stery).
Nie działa mi również nagrywanie dźwięku z mikrofonu (ale jak podłączam mikrofon i pukam w niego to na głośnikach słysze pukanie). Nie mam żadnego checkboxa z mute zaznaczonego.

proszę o pomoc, bo juz nie mam pomysłów co robić.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Arven
Paser
Posty: 183
Rejestracja: 23 marca 2005, 17:42

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Arven »

Sprawdź ustawienia dźwieków w systemie:
Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> wybierz zakładkę "dźwięki", a na niej, na liscie wyboru "Schematu dźwiękowego" najprawdopodobniej masz ustawione "Brak dźwieków". Ustaw "Domyślne dla Windows" (oczywiście dotyczy to WinXP SP2).

Natomiast nagrywanie przez mikrofon dźwięków to chyba co innego:
Kliknij dwa razy na ikonce głośnika w zasobniku systemowym i w oknie Regulacja głośności wybierz menu Opcje -> Właściwości. Wybierz właściwości nagrywania i zaznacz urządzenie z którego chcesz nagrywać - czyli mikrofon.

Mam nadzieję, że Ci to pomogło.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: marek »

Sprawdź ustawienia dźwieków w systemie:
Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> wybierz zakładkę "dźwięki", a na niej, na liscie wyboru "Schematu dźwiękowego" najprawdopodobniej masz ustawione "Brak dźwieków". Ustaw "Domyślne dla Windows" (oczywiście dotyczy to WinXP SP2).
nie, mam wszystko w porządku

a urządzenie wejściowe mam ustawione na mikrofon
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Arven
Paser
Posty: 183
Rejestracja: 23 marca 2005, 17:42

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Arven »

No to nie wiem...

Choć, jeśli masz kartę dźwiękową nie zintegrowaną z płytą główną, to ja spróbowałbym ją przepiąć w inne gniazdo i zainstalować ponownie sterowniki.
A jeśli to nie pomoże, to... nie mam pomysłu.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: marek »

mam kartę dźwiękową zintegrowaną, ale kiedys mi wszystko działało i chodziło :?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Nivellen »

Z tego co mówisz, to problem tkwi nie w sferze fizycznej, ale programowej. Ja przeinstalowałbym sterowniki do płyty głównej (w których zawierają się też te do wbudowanej w nią karty dźwiękowej). Może to być również konflikt kodeków doinstalowanych w trakcie używania programów audio/video z tymi od XP - ka.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: marek »

Nivellen pisze:Ja przeinstalowałbym sterowniki do płyty głównej
juz przeinstalowałem, dalej nic
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Maveral »

Miałem podobny problem i zainstalowanie najnowszych sterowników pomogło (a mam karte SiS'a). W każdym razie, spróbuj z różnymi wersjami sterów ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Nivellen »

Szczerze mówiąc, tak na odległość trudno cokolwiek więcej doradzać. Jeśli Twój system ma więcej jak 1.5 roku to problem mogą stwarzać kodeki, tak jak pisałem wyżej. Tu jedynym lekarstwem jest odinstalowanie problematycznych (czyt. wszystkich oprócz Windows Media Player) programów audio/video i kodeków z panelu sterowania. Możliwe też, że coś się poknociło w samej konfiguracji płyty. Na wszelki wypadek sprawdź konfigurację Bios'u (wyłącz wbudowaną kartę -> restart systemu-> test dźwięków-> ponowne wejście do Bios'u i włączenie karty-> test dźwięku). Jeśli to nie pomoże, to chyba naprawdę pozostaje tylko reinstalka systemu :(
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Gregorius »

A może to bardziej prozaiczny powód: Może podłączyłeś głośniki do złego wyjścia audio?

Jeżeli masz kartę wielokanałową to może być źródłem tego że pewne dźwięki słychać a innych nie. Może po prostu winamp gra na wszystkich głośnikach a system tylko na dwóch (przedni lewy i prawy)?
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Nivellen »

Racja! Jeśli WinAmp odtwarza muzykę na np. konfiguracji głośników 2.1 a w grach masz ustawioną 5.1, to wyciszenie trybu 5.1 będzie skutkowało tylko dla tego trybu. W zależności jaki program jest uruchomiony, Windows może automatycznie przełączać na ustawiony dla niego system dźwięku. Greg dobrze wykombinował, spróbuj jeszcze różnych konfiguracji (ilości kanałów) i rodzajów źródeł (głośniki, słuchawki).
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: marecki »

Miałem dokładnie to samo. Spróbuj regedit-->

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\drivers32

dodajesz wartosc wavemapper-->msacm32.drv

Mnie pomogło.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: marek »

przez tydzień mnie nie było na forum (wiem, wiem, stęskniliście się 8-) ), bo komputer wylądował w serwisie.
Otóż nie wiedzac co zrobić mój brat postanowił uaktualnić BIOS - komputer nie chciał sie włączyć. Początkowo cos kombinowaliśmy ale w końcu poszliśmy do serwisu z płytą główną, aby nagrali nam bios. zgodzili się za 50zł, po paru dniach sie okazało, ze bios byl przepalony ( :cry: :cry: :cry: ) i nie dało się wgrać, ale że nie będą brać więcej kasy i bios w cenie tych 50zł wymienią... okazało się, ze takich biosów nie mieli już, więc karta wróciła do mnie ciągle popsuta, ale byli na tyle w porządku, że nie wzięli ode mnie ani grosza (porządna firma - Znak - polecam). Musiałem kupić nową płytę główną
I jakze się zmartwiłem, kiedy się okazało, że pod socketA zostało już zaledwie kilka modeli płyt (dokładnie 5) i 4 z nich na chipsecie SiS... kupiłem w końcu tą: http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=5 ... rK7NF2RAID
dźwięk juz działa dobrze, ale co sie namęczyłem to sie namęczyłem :|
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Bandit »

Allegro - pewnie już obiła ci się ta nazwa o uszy? ;) Tam na pewno znalazłbyś tanią, porządną i sprawdzoną płytę główną z Socket A.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: marek »

Bandit pisze:Allegro - pewnie już obiła ci się ta nazwa o uszy?
ciężko wejść do internetu nie posiadając komputera ;) a poza tym musiałbym sporo czekać (a miałem do zrobienia parę rzeczy - nie mówiąc już o bracholu, który miał kilka projektów do zrobienia - szczerze mówiąc teraz mógłbym za 20parę złotych kupić na Allegro działający BIOS, ale teraz juz nie wiem po co :? nie chce mi się składać na nowo kompa, bo tak właśnie wyglada wymiana płyty głównej. Może kiedyś...
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Bandit »

Chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że jesteś jedyną osobą, która ma podłączony Internet w Poznaniu... ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: marek »

nie jedyną :P ale jakbym kupił na allegro to bym musiał jeszcze tydzień albo 2 czekać a na to nie mogłem sobie pozwolić
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Bandit »

Poznań to nie wioska na jakimś zadupiu. Na pewno znalazłby się ktoś z Poznania, kto chciałby sprzedać płytę główną z Socket A... ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: Gregorius »

Bandit, a co to za różnica? Widać marek chciał sobie "odświeżyć" płytę główną i mieć nowszy model.
Teraz może dokupić BIOS za 20zł i sprzedać wszystko jako sprawną płytę... wyjdzie prawie na to samo. :P
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: [problem]dzwięk systemowy i we flashach

Post autor: marek »

Bandit pisze:Poznań to nie wioska na jakimś zadupiu. Na pewno znalazłby się ktoś z Poznania, kto chciałby sprzedać płytę główną z Socket A... Wink
całe 2 licytacje z wielkopolski (sprawdzałem zaraz po zamontowaniu nowej płyty), 1 z poznania.... za 250zł (używana płyta), BIOSów odpowiednich brak w Poznaniu, w całej Polsce tylko pare sztuk.... może jeszcze jakaś "mądra" rada?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
ODPOWIEDZ