Assassin's Creed

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Assassin's Creed

Post autor: peter_spy »

Menu gry - żeby wyjść z gry to trzeba się nieźle naklikać, kompletnie słabe menu gdy i na dodatek trzeba za każdym razem przechodzić przez te laboratorium.
Oj tam, dochodzisz do checkpointa, wciskasz Alt+F4 i jesteś z powrotem na pulpicie ;)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Assassin's Creed

Post autor: eLPeeS »

Nadrabiam ostatnio zaległości w graniu i po bardzo udanym (choć pieruńsko krótkim) Call of Duty 4 i Crysisie złapałem za Assassina. Pograłem przed chwila trochę. Dotarłem do Damaszku, pohasałem trochę po mieście i generalnie jestem bardzo rozczarowany grą. Przede wszystkim fabuła to dla mnie porażka. Dlaczego nie mogli z tego zrobi normalnej gry w ówczesnych klimatach tylko nawrzucali tego całego szajsu Sci-Fi. Będę chciał Sci-Fi to odpalę jeszcze raz Crysisa. Bezsensowna jest zrealizowana ta całą degradacja bohatera w szeregach Asasynów. Ja rozumiem że w związku z tym zabrali mu wyposażenie no, ale żeby mu odebrali umiejętności? Co oni mu zrobili - pranie mózgu? A zmniejszenie paska życia to już w ogóle debilizm. Same zadania też nieciekawe - uratuj tego (czyli wybij w pień strażników), uratuj tamtego, wleź tu, popatrz tam. Łejezu! A gdzie te skryte zabójstwa? W końcu chyba największa bolączka tej gry, przynajmniej dla mnie, sterowanie, które jest żywcem wyjęte z konsol, a czego w grach nienawidzę.

Grę ratuje tylko grafika (choć i tak często widać na animacjach jak tekstury się przenikają - np. pochwa miecza wnika w płaszcz - dobrze że nikt w nią nie wnika ;)) i styl poruszania się bohatera bo hasa to on pięknie a akrobacje czyni lepsze niż Książę Persji i Sam Fisher razem wzięci. No ale to za mało, żeby mnie przykuć do ekranu. Zamiast połączenia Hitaman ze Splinter Cellem w klimatach Prince of Percia dostałem tego ostatniego z innymi dodatkami :x

PS Grunt, że kombinacja Alt+F4 działa ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Assassin's Creed

Post autor: peter_spy »

Nie zrobili mu prania mózgu, ale ciekawe ile trwałaby twoja rekonwalescencja po otrzymaniu takiego pchnięcia nożem w brzuch ;) Przynajmniej autorzy gry znaleźli jakiś pretekst...
Awatar użytkownika
Samira
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 01 lipca 2007, 12:24
Lokalizacja: Mroki

Re: Assassin's Creed

Post autor: Samira »

Jeśli chodzi o mnie to gra nawet mi się podoba. Jednak nie oszalałam na jej punkcie. Rozczarowały mnie nieco.
Kiedy o niej usłyszałam, spodziewałam się misji polegających na umiejętnym podkradnięciu się do celu i wyeliminowaniu go tak, by nikt tego nie widział, bądź też nie zwrócił na to uwagi. W zasadzie to spodziewałam się czegoś jak połączenie Thiefa z Prince of Persia :D
A już najbardziej bezsensowne są pościgi.
Taka sytuacja: Altair ucieka. Goni go horda strażników. Nasz bohater skręca za róg, na chwilę znikając przeciwnikom z oczu. Ścigający biegną za nim i za rogiem widzą ślepą uliczkę i wóz pełen siana, na co reagują "a niech to. Zgubiłem go" i odchodzą.
Umarłam przy tym... :D

Ale mimo to lubię te grę...
"I have the power to take everything from you. Including your life"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Assassin's Creed

Post autor: Maveral »

AC jest słabe, próbowalem się przekonać do tej gry juz kilka razy, ale niestety jakoś mnie odpycha ta produkcja :dobani
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Assassin's Creed

Post autor: Dziarsky »

Maveral pisze:AC jest słabe, próbowalem się przekonać do tej gry juz kilka razy, ale niestety jakoś mnie odpycha ta produkcja :dobani
Witaj w klubie :). Ledwo do miasta doszedłem i już w sumie mi się odechciało. Coś zdecydowanie spieprzyli w tej grze choć do końca nie wiem co :).
ps. Po za tym jak można zrobić coś takiego, by po ok. 11 kliknięciach i ok. 30sek dopiero wyjść z gry? :).
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Assassin's Creed

Post autor: eLPeeS »

Judith pisze:ale ciekawe ile trwałaby twoja rekonwalescencja po otrzymaniu takiego pchnięcia nożem w brzuch ;)
Ale biega tak samo szybko i z akrobacjami też nie ma problemów. Ja bym się bał że mi szwy pójdą ;)
Dziarsky pisze:Coś zdecydowanie spieprzyli w tej grze choć do końca nie wiem co :) .
Mi się wydaje że wiem. Brak elementów "skradankowych". Niby można, miast tylko machać mieczem, główne zadania wykonać niejako skrycie, ale gra w żaden sposób tego nie premiuje i nic z tego nie mamy. W związku z tym bawimy się w rambo bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać (a raczej przypłacać to życiem) ;) Poza tym zadania typu "save citizen" to typowe nawalanki. W końcu też wszystkie misje wykonujemy w świetle dnia (przynajmniej póki co). Rozumiem, że autorzy chcieli się pochwalić możliwościami silnika, ale jakieś działania pod osłoną nocy też by się przydały.

Poza tym odkryłem jeszcze coś tragicznego - praca kamery. Po zakończonej walce, czy przed rozpoczęciem submisji z okradaniem kieszonkowym czy pobiciem kamera zachowuje się tak, że nie idzie jej normalnie ustawić, nic nie widać i co za tym idzie nie da się normalnie prowadzić postaci.

Mimo wszystko jednak brnę dalej ;) Jestem już w Jerozolimie. Pomęczę jeszcze trochę i zobaczę. Jak nie zrobi się ciekawiej to olewam i biorę się za Bioshocka.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Assassin's Creed

Post autor: Artass »

eLPeeS pisze:Jak nie zrobi się ciekawiej to olewam i biorę się za Bioshocka.
Hmm ... ciekawiej już nie będzie więc możesz od razu brać się za Bioshocka (świetna gra moim zdaniem) , zdradzę tylko że pod koniec gry trzeba wymieść chyba z 50 strażników ... :roll: ( pod koniec gry tzn. pod koniec Assassina a nie Bioshocka ;) )
eLPeeS pisze: Pomęczę jeszcze trochę i zobaczę.
Jeżeli już dalsza gra Cię nudzi to nie graj dalej ponieważ jak już mówiłem ciekawiej już nie będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Assassin's Creed

Post autor: Kurak »

Artass pisze:ciekawiej już nie będzie
czyli przed każdym zleceniem trzeba będzie dokonać kradzieży, podsłuchać kogoś itd.?
i jeszcze 1: po co te flagi są?
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Assassin's Creed

Post autor: Bukary »

Flagi są po to, żebyś się podniecał ich kolekcjonowaniem. ;)

Misje są identyczne, zmienia się trochę otoczenie i różne są okoliczności zabójstwa. Ja się dobrze bawiłem, bo uwielbiam chodzić w grach po miastach. Ale jeśli komuś to nie sprawia przyjemności, lepiej nich się bierze za coś innego. W Bioshocku z kolei denerwowała mnie trochę liniowość i ciasnota.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Assassin's Creed

Post autor: Dziarsky »

Da się poza tym zauważyć, że samo rozwiązanie gameplay'u a i ponoć zakończenie (nie skończyłem , nie wiem na pewno) pozwalają się domyślać, że powstanie kontynuacja mniej lub bardziej podobna do pierwszego AC. IMO wyszykują coś w stylu mission packa mając już tak dobrze rozpoznawalne środowisko itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Assassin's Creed

Post autor: eLPeeS »

Artass pisze:możesz od razu brać się za Bioshocka (świetna gra moim zdaniem)
No na razie pomęczę jeszcze Assassina bo miałem pożyczać Bioshocka, ale znajomy wybył na weekend. Popykam może jeszcze dzisiaj i się zobaczy.
Kurak pisze:po co te flagi są?
O to samo się chciałem zapytać ;) Jako że odpowiedź padła to mam inna zagwozdkę: co daj zabijanie Krzyżowców?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Assassin's Creed

Post autor: Bukary »

eLPeeS pisze: co daj zabijanie Krzyżowców?
W jakim sensie? Żadnej nagrody nie dostaniesz za zabicie X zakonników.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Assassin's Creed

Post autor: eLPeeS »

Mi chodzi o tych ciężkozbrojnych rycerzy których można spotkać w miastach albo na trasie między miastami. Gdy się takiego utłucze wyświetla się komunikat jak w przypadku flag, że np. 6/60 zabitych. Tylko czy to wycinanie ich w pień da jakieś wymierne korzyści?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Assassin's Creed

Post autor: Artass »

Nic oprócz tego że ukończysz grę w 100 % ...

[ Dodano: Nie 20 Lip, 2008 19:45 ]
Nagrody za to nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Assassin's Creed

Post autor: eLPeeS »

Czyli jednym słowem się nie opłaca ;) Swoją droga czy jak ukończę grę na 100% to też nic nie dostanę? Nawet czegoś w rodzaju koszulki "I completed Assassin's Creed and all i got was this lousy t-shirt" niczym w Vice City ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Assassin's Creed

Post autor: Artass »

Jeżeli zbierzesz wszystkie flagi , wejdziesz na wszystkie punkty obserwacyjne , zabijesz wszystkich templariuszy i wykonasz wszystkie misje oczywiście to ukończysz grę w 100% , ale jakiegoś bonusa za to nie ma ...
Obrazek
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Assassin's Creed

Post autor: taffer »

Czy ratowanie mieszkańców, zabijanie templariuszy, zdobywanie wież widokowych - czy daje to jakieś realne korzyści? Bo nie chce mi się biegać i robić w kółko to samo :roll:
Bez kitu, coś w tej grze jest nie tak... zaczyna mnie nudzić, elementy sc-fi nawet w takich produkcjach lubię, więc to na pewno nie to, oprawa świetna (jazda konna genialnie zrealizowana), dobra muzyka, chyba najgorsze jest właśnie robienie ciągle tego samego.
Grzechu
Ożywieniec
Posty: 114
Rejestracja: 30 sierpnia 2006, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Assassin's Creed

Post autor: Grzechu »

Ratowanie mieszkańców, zdobywanie wież widokowych,
za każdą z tych rzeczy dostajesz jeden punkt z 15, a gdy uzbierasz te 15 to dostajesz jeden pasek wspomnienia czy jakoś tak :P w każdym razie jest on w lewym górnym rogu
służy jako HP :)
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Assassin's Creed

Post autor: taffer »

o shiiit :shock: :shock: :shock: ale mi się nagle spodobała ta gra... post wyżej macie opinię z wczoraj, a teraz nie mogę się oderwać... pochłonęła mnie ta swoboda, to uczcucie, że miasto jest moje, czuję sie jak jakiś batman, zeskakuję z dacu by uratować jakiegoś mieszkańca, zdobywam sobie te wieże... coś pięknego :-D :-D zauroczyła mnie ta swoboda
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Assassin's Creed

Post autor: peter_spy »

Złwaszcza to włażenie po raz setny na jakąś wieżę to jest wolność i swoboda do kwadratu :))
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Assassin's Creed

Post autor: Bukary »

Trzeba jednak przyznać, że miasta w AC są niesamowite. Ja sobie czasami po nich łażę przez godzinę, żeby podziwiać widoki. Zwłascza miasto portowe (Akka?) to cudo.

Dajcie mi choćby o połowę mniejsze miasto a la AC + złodziejaszka + widok z perspektywy pierwszej osoby, a będę HAPPY! :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Assassin's Creed

Post autor: taffer »

Co z tego, że wszystko się powtarza, ale te miasta są tak piękne, że sama animacja po wciśnięciu "synchronize" wywołuje u mnie orgazm :shock:
;)
Judith pisze:Złwaszcza to włażenie po raz setny na jakąś wieżę to jest wolność i swoboda do kwadratu :))
Nie musisz tego robić.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Assassin's Creed

Post autor: Nivellen »

I co z tego, że jest piękne z zewnątrz, kiedy nie można wejść do środka niemal żadnego domu? Obiecywałem sobie bardzo wiele po AC, ale kiedy przeczytałem i obejrzałem kilka filmów "z gry", moje obawy się potwierdziły. Szkoda - co nie znaczy, że nie doceniam pracy twórców i samej gry jako takiej.
Wspaniałe szczegółowe miasto portowe z AC + złodziej + wnętrza z Thief'a + nowe ruchy postaci (czołganie, trochę akrobacji a'la Altair) = wspaniały, nowy Thief 4 :-D
Już chyba nadchodzi ten czas...
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Assassin's Creed

Post autor: taffer »

Ale za to jakie wspaniałe chodzenie po dachach -mogę godzinami przeskakiwać z budynku na budynek :-D
ODPOWIEDZ