Gry RPG...

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Gry RPG...

Post autor: Azaqi »

Inconnu, masz absolutna rację. Ameryki nie odkryłem, lecz takie truizmy o roli MG potrafią nie być oczywiste dla początkujących. Natomiast co do światów. Światy D&D są heroiczne. ZAWSZE. Nawet taki Ravenloft po kilku sesjach staje się heroic. Natomiast Warhammer ma równie heroiczną mechanikę, tyle że u nas przyjęło się gra w niego inaczej niż na zachodzie. Prowadzi się go zazwyczaj w konwencji dark fantasy. Co z resztą też nie każdemu może odpowiadc.
Tu już wychodzi sprawa gustów, o których jak wiadomo się nie dyskutuje.
IMO D&D jest jak porównujesz, jak disco polo. Uproszczone do bólu (poza mechaniką), kolorowe i z fajerwerkami. Warhammer ma z kolei bardzo archaiczną mechanikę. Przy czym D&D ewoluował w nowe kolorki a Warhammer ze swojej archaiczności wyszedł dopiero niedawno, a to z jakim skutkiem ciężko mi jeszcze powiedzieć, nie znając nowej edycji. Oba systemy zdecydowanie nie są idealne a wybór między nimi jest już sprawą wyboru konwencji. Oczywiście można gra w D&D w konwencji dark a w Warhammera kolorowo ale po co, jeśli predefiniowane są do tego inne systemy ?
Obrazek
Awatar użytkownika
inconnu
Paser
Posty: 183
Rejestracja: 16 czerwca 2003, 22:13
Lokalizacja: R'lyeh
Kontakt:

Re: Gry RPG...

Post autor: inconnu »

Aż się boję zgadywać jakie wnioski może oznaczać ów mroczny i niesamowicie tajemniczy uśmieszek z ostatniego postu Maverala, brr... ;] .

Co do reszty, chyba doszliśmy do jakiegoś porozumienia :] .

Jedna uwaga. Z tego co mi wiadomo, WH w domyśle jest systemem jak najbardziej dark fantasy (panoszący się chaos, dekadencja, zgnilizna tak moralna, jak i 'społeczna' etc. etc.), więc robienie z tego heroic jest wolną amerykanką ze strony MG i wbrew konwencji (chociaż z drugiej strony zrobienie z Wampira sesji z udziałem Nosferatu Toudiego, który do władcy miasta szepcze przymilnie 'księciuniu' -przykład autentyczny- to kuszący pomysł ;] ).

Co do drugiej edycji WH, to krótka prelekcja na ten temat, w której miałem okazję uczestniczyć na ostatnim ConQueście, nie napawa optymistycznie. Pozostawiono wiele błędów mechaniki (krasnoludy wytrzymalsze od smoków), ukrócono opis świata, przy okazji go 'odspójniając', zmieniono zupełnie system magii/many (z tego co wiem, na gorsze) etc.
'Oficjalnie ostrzeżony przed banem' ;]
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Gry RPG...

Post autor: Agnar »

http://www.akuku.pl/link_frameset.php?s ... 2Flarp.wmv

buehehehe zobaczcie to koniecznie :D jak nie widzieliscie :)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Gry RPG...

Post autor: Bruce »

Niezłe. Najbardziej mi się spodobał tekst "mam buty ucieczki"
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Gry RPG...

Post autor: BarTeS »

Ostatnio przeszedłem KotORA II The Sith Lords i jestem w stanie stwierdzic, ze gra jest tak dobra jak jedynka(a moze nawet lepsza), wciaga jak nie wiem, poprostu nie mogłem sie oderwac od kompa przez te pare dni :-D POLECAM fanom CRPG, SW i KotORa :-)
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Gry RPG...

Post autor: Ivvan »

Tibia www.tibia.com polecam fajna gra grafika nienajlepsza ale trzeba sie wczuc w gre a zagrasz pare dni i zrozumiesz o co tam chodzi to nie mozna sie od tego odzwyczaic.. powaznie mowie... ta gra wciaga !! wiec uwazaj zanim w nia zagrasz i sie lepiej zastanow najlepiej 10 razy czy jestes tego pewien ze chcesz w to grac :P
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Gry RPG...

Post autor: Gregorius »

Ivvan pisze:Tibia www.tibia.com polecam fajna gra...
Wygląda bardzo zachęcająco :) Może w wakacje spróbuję... żeby czasem odpocząć od ciężkiej harówki w Dromie... (kurde jak się pisze "harówka"?)
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry RPG...

Post autor: Mellitus »

Harować, harać (?), poharatać :P
Dobrze napisałeś...
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Gry RPG...

Post autor: Ivvan »

Gregorius pisze:Wygląda bardzo zachęcająco Może w wakacje spróbuję... żeby czasem odpocząć od ciężkiej harówki w Dromie...
Sprobuj a nie pozalujesz :) jest to gra bardzo rozbudowana podobna do Ultima Online i na tej podstawie mozna zrobic tam prawie wszystko :) od robienia Questow ... kupna wlasnego domu , lowienia ryb, pieczenia ciasta czy chleba.... itp. az do zawarcia związku małżeńskiego z drugą osobą ( oczywiscie z kobietą ) bo nie tylko meżczyzni w to graja ;) i jeden duzy plus dla tej gry .. poniewaz mozna cwiczyc skille niezaleznie od poziomu postaci wiec mozna w nieskonczonosc cwiczyc sobie dana umiejetnosc i byc najlepszym w tym ;)
Awatar użytkownika
inconnu
Paser
Posty: 183
Rejestracja: 16 czerwca 2003, 22:13
Lokalizacja: R'lyeh
Kontakt:

Re: Gry RPG...

Post autor: inconnu »

Byłbym bardzo wdzięczny za rozbudowanie 'itp.' z powyższego postu, bo gram (choć mało) od jakiegoś czasu w Tibię i odniosłem przykre wrażenie, że wszystkie ciekawostki nie będące walką, są właśnie tym - niewiele znaczącymi ciekawostkami. A ciągłe ubijanie owiec i szczurów robi się z czasem nudne ;] .
'Oficjalnie ostrzeżony przed banem' ;]
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Gry RPG...

Post autor: Ivvan »

Poniewaz nie doszedles do nastepnej mapki a tam zaczyna sie wlasnie prawdziwe zycie :) ta pierwsza mapka Rookqaard jest tylko mapka przygotowujaca graczy do gry lecz pozniej rozpoczyna sie prawdziwy koszmar... juz nie wspominam o PK'ingu z ktorymi to jest wlasnie najgorzej :D ale niektore zadania za to sa bardzo fajne i mozna w ta gre przegrac miesiace.
Awatar użytkownika
dobry
Bełkotliwiec
Posty: 29
Rejestracja: 13 lipca 2003, 12:34
Lokalizacja: warszawa

Re: Gry RPG...

Post autor: dobry »

arx fatalis
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Gry RPG...

Post autor: Agnar »

O kurwa... szkoda ze wczesniej tego nie widzialem... po pierwsze.... dlaczego pokazujesz posty o tibii w tym temacie.... TO NIE JEST RPG... gralem w to i musze przyznac ze bardziej pojebanej gry nie ma... nalezy tez pamietac ze tam jest cos takiego jak PACC czyli premium accout... TAK.... placisz za wlasne konto zebym miec dostep do niektorych rzeczy na przyklad do kupna domku itp... Ivvan... w ta gre graja tacy gowniaze ze to sie w pale nie miesci.... poczekaj az ciebie okradna 10 razy i ci sie odechce grac... jak tam zginiesz to ciebie moze cofnac o dobry tydzien gry... smierc nie musi byc spowodowana twoja glupota.... 95% smierci to jest przez laga albo PK.... ja w to gralem... nawet Pacca se kupilem... i wiecie co... zal mi tej kasy... pacc jest tymczasowy... na przyklad 3 miesiace za 22 dolary czyli cos kolo 80 zl.... warto kase na to marnowac?? ja jak najbardziej namawiam zeby zrezygowac z tej gry... i masz racje Ivvan... latwo jest sie w to wciagnac... tez w tej grze jest cos takiego jak hakowanie postaci.... poprostu probuja poznac twoje haslo i numer konta... i ci je okradaja... mowie wam... nie ma bardziej beznadziejnej gry jak tibia... <btw... tibia to znaczenie kosci... chyba piszczel i ile sie nie myle...>
Brudna robota, ale czysty zysk!
Intrak
Paser
Posty: 227
Rejestracja: 10 maja 2005, 16:28

Re: Gry RPG...

Post autor: Intrak »

W Y G A N I A M T E N S Y F O N A Z W I E T I B I A !~!~!~!~!~!~

A wiecie dlaczego tego gowna neinawidze ? No bo kupilem pacca od gracza co okazalo sie ze jest kradziony i mam dozywotniego BANA ... niewierzycie sprawdzcie ..
http://www.tibia.com/community/?subtopic=character
Moj nick Silver Wolfos bardzo sie cieszylem z tej postaci ale ze ku &*&%^ ktos placic kradziona karta to juz niewiedzialem a po drugie denerwuje mnie w grze POWER ABUSING ... wyzszy lvl podbiega i Cie bije a ty jak odpyskujesz albo oddasz jestes Hunted i musisz placic i to jest ta fajna gra ?
A wlasnie Domek Gildia Guild hallspanie w domkach podrozwoanie po wyspach ONLY FOR PACC .. cos jeszcze? ... tak jeszcze cos
Te zakichane Pacce maja tyle wysp jak Edron Darama Ankrahmun to jeszcze wpierdzielaja sie na spoty Free Accountow no sorry .. niema gdzie expic...
podsumowanie : NIEGRAM W TEN SZAJS
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Gry RPG...

Post autor: Ivvan »

ok Agnar i Intrak pokazaliscie jak zostaliscie owaleni no nie zawsze tak moze byc pozatym w 99% grach sa zlodzieje i hackuja konta... co do Agnar .... jest to MMORPG no ale ja na to nie patrze bo jakie gry w ktore gralem to tylko 2 byly prawidziwymi RPG chcecie wiedziec jakie ? Diablo 2 LOD w co naprawde mi sie podobalo i w RuneScape... pozatym nie powiem bo Tibie mozna nazwac RPG ze wzgledu na zadania ktore mozna wykonac i sie dostaje nagrody wiec to tez nie taka bajka... jak ktos nie wierzy niech zmierzy www.tibia.pl w dziale QUESTY. Gry online w ktorych widok jest z gory (zawsze wszystko widac, wymagania gry przewaznie mniejsze niz w tych MMORP 3D z swietna grafika) przypominajacy nastroje diablo 2 , mu online uwielbiam strasznie ze wzgledu na klimaty gry, mozliwosc grania PvP bo sa tacy ktorzy lubia rywalizowac z graczami a nie tylko potworkami... oczywiscie jasny musi byc dla mnie PKing (Player Killer dla ulomnych) bo czasem mozna sie rozerwac ;)
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Gry RPG...

Post autor: Agnar »

LOL !!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nie rozsmieszaj mnie.... diablo 2 to ma byc RPG i runescape !!!! BUEHEEHEHEHEHEHEHEH no to cie wysmialem... dla twoich wiadomosci RPG to znaczy rolling play game... czyli oznacza to ze w grze mozesz robic apsolitnie wszystko co duza zapragnie... nie ma gry RPG na kompie... no moze tylko bardus gate przez neta... bo tam ponoc jest zywy GM... wbij se to do lba.... bo mnie szklak trafia jak ktos nazywa diablo 2 rpg... nie wazne co oni pisza.... bo psiza ze diablo 2 to rpg ALE TO NIE JEST RPG !!!! JASNE !!!!! <acha sorry ze cie wysmialem bo mogles nie wiedziec> :-)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Gry RPG...

Post autor: Ivvan »

heh mamy downa na forum :smut1: to twierdzisz ze blizzard sam nie wie co tworzy ta ? to powiedzmy ze WoW tez jest rpg bo maja zywych gm'ow chociaz nie wiem bo nie gralem w te badziewie... wiem jednak ze placi sie abonament dla tego by gm pilnowali gry i graczy a robia to na bierzaco za co im blizzard placi. Czlowieku a teraz sie zastanow nad tym co piszesz... blizzard napewno by sie obrazil na ciebie wiedzac ze mowisz tak a nie inaczej.. . a i wysmiewaj sobie rozne rzeczy bo mi to kompletnie wisi a to jedynie swiadczy o tobie. Ciekawy jestem ze tak sie niby znasz to czemu wlasnej ksiazki nie napiszesz ::D co do Mu Online to moge sie z toba zgodzic ze nie jest to RPG chociaz ma taki moment gdzie gdzie zaskakuje nas klimatem gier RPG. Chyba ty w Diablo nie grales czlowieku !! a to ze myslisz ze RPG to jest takie cos ze tam mozna wszystko zrobic ^^^^^^^^^^ hah no nie moge wytrzymac smiac mi sie chce z tego tekstu :lol: :lol: :lol: good text "czyli oznacza to ze w grze mozesz robic apsolitnie wszystko co duza zapragnie... nie ma gry RPG na kompie" tak bracie nie ma gier RPG na kompie jednak fani gier rpg ciagle w te gry graja i nie narzekaja ^^ fakt RPG to Rolling Play Game ale to nie oznacza to ze musisz robic cos w grze czego dusza zapragnie ^^ w takim razie na podstawach tego co napisales moge stwierdzic ze Tibia jest gra RPG mozna tam prawie wszystko z tego co zauwazylem jednak przypominam nie gralem w to dlugo.... Powiem ci cos co cie moze zaskoczy bo tacy amatorzy gier rpg powinni to wiedziec.. ze gra RPG to przedewszystkim mozliwosc wykonywania Questow w grze za ktore sie dostaje jakies bonusy etc. a co ty bys chcial robic jeszcze w takiej grze jak diablo ? kosic trawe by moc ja dawac dla krowek w krowim poziomie :-) :-) :lol: :lol: 8-) nie no wybaczcie ale to jest bezsens.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Gry RPG...

Post autor: PiotrS »

Ssssssspokojniej proszę
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry RPG...

Post autor: marek »

Nie chcę się kłucić, ale z nazwy RPG, wynika że jest to odgrywanie ról :roll: - czyli Diablo jest erpegiem , w podobnym stopniu co Baldur (spróbuj przejść Baldura bez walki - nie uda ci się, bo i tak musisz rozwalić całe zastępy wielkich bossów) - ma fabułę (dość liniową niestety, ale w Baldurze też tak jest), wątki i questy poboczne, rozwój bohatera itepe.... jedyne ograniczenia postępowania wynikają z ograniczeń poruszania się ... pod tym względem biorąc najbardziej RPG jest Tthief:DS - bo można robić niemal wszystko - nawet się wspinać, a nie w każdym erpegu musi być rozwój postaci - w końcu to tylko odgrywanie ról (w tym przypadku złodzieja), a nawet z żywym MG nie mamy żadnego wpływu na jego działania i słowa (o ile jest dobry)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Gry RPG...

Post autor: grim_reaper »

Polecam przeczytać :wink:

RPG

cRPG
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry RPG...

Post autor: marek »

ja mimo wszystko będę się upierał przy bezpośrednim tłumaczeniu nazwy... Role Playing Game, oraz computer Role Playing Game - w sumie każda na kompa jest tą drugą, bo każda ma ograniczenia jeakieś, bez wyjątku
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Gry RPG...

Post autor: Agnar »

Ivvan.... to nazywaj gry cRPG a nie RPG.... bo to jet roznica... ehhh nie mam sil sie klicic z toba kto ma racje bo moze i ja sie w pewien sposob myle... moim zdaniem Diablo 2 to ejst poprostu wymiatanka... chodzisz i rozwalasz co chcesz.... na prawdziwym rpg mozesz zostac nawet pokojowka ;) oczywiscie co to za gra gdzie zostajesz pokojowka co nie ? to zalezy od gosciu... kazdy zostaje tym kim chce <jezeli mu sie to uda> :P Ivvan zacznij uzywac Quote <masz po prawej stronie> piszesz quote="nick goscia" <w nawiasie kwadratowym " [ ] "> i drugi raz by zamknac tekst... tyle ze piszesz /quote <w nasiasie kwadratowym> :)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry RPG...

Post autor: marek »

a tak pół żartem pół serio, to z RPG był związany nawet Duke Nekem 3D - niezłą robiło tam wymiotkę :-) :wink: :wink:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Gry RPG...

Post autor: Agnar »

a nie Duke nukem 3D ? :P hmm tez w to gralem... troche erotyczna gra musze przyznac.... na przyklad dajesz kase i kolesiana ci cycki pokazuje :-)
Brudna robota, ale czysty zysk!
ODPOWIEDZ