Była muzyka teraz czas na film

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Jakie gatunki filmów preferujesz?

Komedie
25
21%
Wojenne
13
11%
Trillery
6
5%
Horrory
38
31%
Przygodowe
6
5%
Dramaty
12
10%
Obyczaje
0
Brak głosów
Romansy :P
1
1%
Opery mydlane :]
1
1%
Inne
19
16%
 
Liczba głosów: 121

Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: helmutt »

Dreen pisze:najfajnieszy film jaki ogladalem to "Voksne Mennesker" czy jakos tak. Polski tytul to "zakochani widza slonie" a angielski 'The Black Horse". trudno powiedziec jaki to gatunek...
Nie robisz sobie jaj........??? Płyta z tym filmem u mnie została komsyjnie połamana, gorszego szajsu dawno nie oglądałem, o co tam w ogóle chodziło...?
drugi z kolei to "sens zycia wg monty pythona" ;)
Tu się zgodzę. Perełeczka. I nie radzę oglądać z innym tłumaczeniem niż T.Beksińskiego.

"Every sperm is wanted
Every sperm is good
Every sperm is needed
In your neighbourhood"


Najlepsza zaś jest z tego filmu "Gwiezdna piosenka".

Ponadto reszta Pythonów - "Holy Grail", "Life Of Brian" i skecze też trzymają poziom. Lubię taki humor.
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Kapitan Smith »

Ja zaś polecę "Piratów" Romana Polańskiego. Może nie ma w nim (w filmie) nic takiego, co pozwalało by zasiąć przed nim kilka razy, ale mnie się podoba.
"300" też chyba obejrzę, z licznych reklam wnioskuje, że to coś ciekawego, szkoda tylko, że w dzisiejszych czasach nie można ufać reklamom.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: eLPeeS »

helmutt pisze:reszta Pythonów
Polecam też "MP Live at the Hollywood Bowl" oraz "Jabberwocky". Ostatnie zaś dopadłem "The meaning of life" w versji Directors Cut :)

PS Coś a propos 300 oraz NHL -->
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Kurak »

heh, zapomniałem zupełnie o serialach ;]
przede wszystkim ze zwykłych seriali polecam Lost oraz Hotel Zacisze (z Johnem Cleesem z MP ;)). tak tak, PB nie lubię ;]
z seriali animowanych nie-japońskich polecam ExoSquad, fajną space operę. szkoda, że nie chcą go kontynuować :/
o japońskich napisałem już w innym temacie :P
co do samego MP: może i nie widziałem zbyt wiele, ale i tak uważam ich za geniuszy :)
polecam jeszcze filmy z Jackie Chanem - ma kilka naprawdę genialnych :)
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Bogdantes »

nie zagłosowałem na gatunek, bo mój nr 1 to film łączący ich kilka, choć pewnie wielu z was może go nie znać." Dzień Świstaka" po trochę komedia, romans, fantastyka, dramat. Chociaż wszystko dobrze się kończy- pewnie za to też go lubię.
Nie wiem do czego zaklasyfikowć "Szósty zmysł"- triller, czy horror?, ale też jest w mojej dziesiątce.
Ale przestaję już wypisywać, bo zaczynają mi się cisnąć tytuły do głowy i w końcu trudno mi wybrać te najlepsze.
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: maeglin »

Bogdantes pisze:" Dzień Świstaka" po trochę komedia, romans, fantastyka, dramat.
Toż to jeden z najwspanialszych filmów, z jakim miałem przyjemność obcować, ze wspaniałą kreacją Billa Murray'a jako zdesperowanego i zgorzkniałego prezentera pogody, który przeżywa permanentne deja vu podczas tytułowej imprezy. Dopiero stopniowe odkrywanie uczucia względem koleżanki z pracy (w tej roli równie wspaniała Andie MacDowell) stanie się podstawą zmiany życiowego nastawienia głównego bohatera.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Leming »

A ja lubię obejrzeć "Misia", "Rejs" albo "Seksmisję". Jak tylko jest w TV to zawsze je oglądam. To są komedie ponadczasowe pokazujące pewien urok innych czasów. Zastanawiam się, czy za lat 20 będzie wyświetlany film w podobnym stylu, tyle że z podtekstem "IV RP" w tle.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: helmutt »

Leming pisze:A ja lubię obejrzeć "Misia", "Rejs" albo "Seksmisję". Jak tylko jest w TV to zawsze je oglądam. To są komedie ponadczasowe pokazujące pewien urok innych czasów. Zastanawiam się, czy za lat 20 będzie wyświetlany film w podobnym stylu, tyle że z podtekstem "IV RP" w tle.
Myślę, że będzie choć na pewno nie będzie tak dobry jak dzieła pana Barei.
Ze swojej strony dodam jeszcze "Alternetywy 4", "Zmienników", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Bruneta wieczorową porą" i "Wesele" - najlepszy chyba polski film od czasów "Misia"....
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: eLPeeS »

Generalnie polskie filmy i seriale z okresu PRLu są genialne i w większości dużo, dużo lepsze niż te współczesne gnioty robione w latach '90 i aktualnie. Od siebie do listy dorzucę jeszcze "Kingsajz", "Stawkę większą niż życie", "Rozmowy kontrolowane" czy inne cuda. Nawet "Ryś" pomimo tego, że jest bardzo ciekawym filmem (choć trochę dłuugim - 2h35m) nie przebije klasyków.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Anty
Akolita
Posty: 154
Rejestracja: 28 lutego 2007, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Anty »

Ja natomiast jeszcze dorzuce "Czterech pancernych", "Misia", ale i polski film który naprawdę bardzo lubię- "Killer" :)
no more peace at uniwers
Awatar użytkownika
kieszonkowiec
Ożywieniec
Posty: 92
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 11:07

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: kieszonkowiec »

Kiler jest super filmem a Pazura nie zagrął źle tak samo jak w e=mc2
Co by tu wpisać ....
|
-A co to za kreska ?
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Kurak »

zapomniałem jeszcze dodać Truman Show :) po prostu rządzi! ;]
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Maveral »

Jeśli już wplątał nam się tu Jim Carrey, to polecam "Man on the moon" ("Człowiek z księżyca"). Najlepszy film z Carreyem. Bije na głowę "Truman Show". Jest to biografia komika amerykańskiego Andyego Kaufmana, ale w żadnym razie nie spodziewajcie się komedii! Jest to dramat. Film skłania do refleksji i naprawdę polecam nawet tym, którzy zrazili się do Carreya po obejrzeniu go w głupokowatych rolach komediowych. Zagrał kapitalnie i pokazał wielką klasę jako aktor. Scena z leczeniem na Filipinach i ten śmiech... ehhh co ja będę pisał - zobaczcie ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Michal »

http://film.onet.pl/0,0,1537752,wiadomosci.html

Może być całkiem ciekawe. Moje klimaty jeśli chodzi o film. Ale dopiero w sierpniu zaczynają kręcić :/
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: eLPeeS »

Wczoraj oglądałem Scanner Darkly --> http://www.imdb.com/title/tt0405296/ <-- i muszę przyznać że to bardzo ciekawa produkcja. Zwłaszcza forma filmu jest intrygująca. Fabuła też, ale to głównie zasługa Philip K. Dick.
Jeszcze wcześniej zaś widziałem Lucky Number Slevin --> http://www.imdb.com/title/tt0425210/ <-- i jak dla mnie to chyba najlepszy film 2006 roku. Po prostu genialna fabuła IMO. No i obsada!
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: marek »

Przed chwilą obejrzałem Final Destination 3. Bardzo fajny filmik, trzymający poziom serii i jej klimat. Nawet śmierci są równie niesamowite, aczkolwiek zdają sie wyglądać na teoretycznie możliwe, co jeszcze podkreśla grozę.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: maeglin »

Dziś pozwoliłem sobie na dzień twardziela i obejrzałem dwa filmy: "Ostatniego króla Szkocji" oraz "Pana życia i śmierci". Obydwa te filmy w zdecydowanej mierze rozgrywały się w Afryce, przy czym jeden w Ugandzie, a drugi w Liberii. Taki filmowy obraz "Hebanu" Kapuścińskiego, który był i w Kampali, i w Monrovii... Kto by pomyślał, że można wyrzynać się w państwie zwącym się wolność...
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: taffer »

Hostel 2
Jako fan jedynki (naprawdę jedynka skopała mi dupę :evil: nie rozumiem czemu tak nie lubi się powszechnie tego filmu - w odróżnienu od takiej Piły jest niesamowity klimat i to, co w takich gore filmach najważniejsza - zbrodnie z klasą yeeahhh :-D choć Słowacja jako zadupie Europy to przesada :)) :)) )

Ale dwójka - tragedia :cry: :cry: Takiego gówna nie widziałem dawno, początek (w pociągu np) jeszcze trzyma poziom, ale potem to nic się nie dzieje - NUUUUUDYYY, a morderstwa też beznadziejne, brak jakiegokolwiek porządnego bohatera - jak Paxtona w jedynce, który wszystkich rozpierdzielił. :twisted:

To co oglądałem ostatnio: (co nie znaczy że jest nowe ;) )
Król Artur - genialny jak dla mnie, kompletnie mnie nie obchodzi historia, więc zamiast narzekać na niezgodności w fabule, ze wzruszeniem oglądałem jak Lancelot dwoma mieczami tnie co popadnie, jak mój paladyn z Neverwintera 2 :twisted: :twisted:
Albo sceny na lodzie - yyyeeeaahhhh
I przesłodziutka :oops: Keira w roli Ginerwy - film świetny, choć momentami za dużo gadania

Piraci z Karaibów 3:
- najgorszy ze wszystkich, co znaczy, że i tak genialny - a dialogi między Sparrowem i Barbossą chyba sobie gdzieś zapiszę :)) :))

Ogólnie Piraci to moja ulubiona trylogia - to co zagrał Depp - powinni mu wręczyć wszystkie możliwe Oscary za piractwo :)
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Kurak »

taffer - jeśli chodzi o PotC3, to już nawet nie Depp, ale sam Rush (grał Barbossę) był po prostu genialny. ciągle pamiętam ten dialog:
*w trakcie walki*
Will: "Elisabeth, wyjdziesz za mnie?"
Ela: "tak. kapitanie, udziel nam ślubu"
Barbossa: "zebraliśmy się tu dziś wszyscy..." *tnie kordelasem*
po prostu scena majstersztykowa ;)
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: taffer »

Albo "you are a chartman" :)) :)) :))
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Maveral »

W Piratach 3 był dobry moment:

Sparrow: "My piraci zawsze mieliśmy dziwne słownictwo. Np. nasza kryjówka piratów nazywa się "kryjówka piaratów", a kiedyś był też wśród nas gość bez lewej ręki, bez oka i z drewnianą nogą..."

Ktoś tam: "I jak go nazywaliście?"

Sparrow: "Larry"

:)) ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: taffer »

Albo możesz rzucić kapeluszem... a teraz po niego idź...
:)) :))

Ablo dobre co dopływali do tych piratów, a Sparrow coś takiego powiedział, że wisi im wszystkim kasę :))
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Edversion »

Dzisiaj obejrzałem sobie francuski filmik - "13 Dzielnica". Film dość dobry, bardzo ciekawe akcje. Serdzecznie polecam.

Kliknij tutaj po więcej informacji.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Maveral »

Ja widziałem ostatnio Transformers. Polecam. Nie jest to nic górnolotnego, ale przecież taki miał być ten film. Prosta fabuła, masa walk i super efekty specjalne. Ten film miał taki być i taki jest, więc jeśli ktoś ma potrzebę totalnego odluzowania mózgownicy, to polecam :ok ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: marek »

Ostatnio widziałem kilka filmów, część jednym okiem i jednym uchem (przy okazji czytania gazety przeze mnie, ktoś inny oglądał), ale zaciekawił mnie (na tyle, że oglądałem cały) "Ława przysięgłych" wg powieści Grishama - cały film jest świetny, a zakończenie po prostu świetne. Oczywiście nie polecam czytać recenzji i opisów, bo można sie za dużo dowiedzieć.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
ODPOWIEDZ