Forumowy Konkurs Artystyczny

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Najlepsze prace

Czas głosowania minął 29 marca 2014, 20:25

Malowidło, N Harmonia - "Garrett, Jedyny Prawdziwy Strażnik"
4
10%
Malowidło, Paweuek - "Thief 4"
3
7%
Malowidło, Maklo - "Koniec naśladowcy"
1
2%
Malowidło, Paranor - "Gra glyfów"
1
2%
Malowidła Karlaty
1
2%
Opowiadanie, Melissa „Keeper” Macunado - "Insomnia"
6
15%
Opowiadanie, SPIDIvonMARDER - "Srebrna Łyżka"
3
7%
Opowiadanie, Mixthoor - "Rejterada"
1
2%
Opowiadanie, Hadrian - "Prolog"
0
Brak głosów
Opowiadanie, Flavia - "Garrett i dzieci cieni"
9
22%
Opowiadanie, Caer - Dwie strony monety. Rewers
2
5%
Wiersze Hamadriyad-a
2
5%
Obiekty 3D, Marcin B.Black - "Katedra Młotodzierżców"
2
5%
Obiekty 3D, Twórczość Hamadriyad-a
3
7%
Film - Paweuek - "A teraz drodzy widzowie"
2
5%
Pozostałe, Keeper - "Fotomanipulacja"
1
2%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Caer »

Aghrr, czuję presję. Muszę wreszcie siąść i napisać...
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Marcin.B.Black »

Ja może przysiadę do Blendera i zrobię jakiś model... Już sobie powoli zbieram pomysły. Byle tylko starczyło czasu i chęci ;).
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Keeper in Training »

Marcin.B.Black pisze:Ja może przysiadę do Blendera i zrobię jakiś model... Już sobie powoli zbieram pomysły. Byle tylko starczyło czasu i chęci ;).
Pracujesz w Blenderze?! Super!

A ciuszki też robisz? Nigdy nie widziałam sensownej zbroi, takiej, jaką nosili Poganie w T3. Mógłbyś pomyśleć, wyeksportować jako OBJ i dałoby się w różnych aplikacjach tego użyć.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Marcin.B.Black »

Keeper in Training pisze:
Pracujesz w Blenderze?! Super!

A ciuszki też robisz? Nigdy nie widziałam sensownej zbroi, takiej, jaką nosili Poganie w T3. Mógłbyś pomyśleć, wyeksportować jako OBJ i dałoby się w różnych aplikacjach tego użyć.

http://marcinbblack.deviantart.com/ tutaj możesz zobaczyć co mniej więcej robię. W sumie od 2012 nic nowego nie wrzucałem, ale mam też trochę nowych rzeczy w zanadrzu.
Ostatnio bardziej siedziałem w robieniu modeli do projektów gier w Unity3d, choć programowanie bardziej teraz będzie pochłaniać mój czas.

Ciuszków jeszcze nie robiłem do tej pory, nie jestem jakimś profesjonalnym twórcą, ale mogę zawsze spróbować zrobić. Co do projektu to jednak miałem inny pomysł. Nie wiem jeszcze czy w ogóle go zrealizuję.

Jeśli coś więcej to na privie, żeby nie robić offtopu i nadmiernej autoreklamy ;).
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Mixthoor »

Marcin.B.Black pisze:Jeśli coś więcej to na privie, żeby nie robić offtopu i nadmiernej autoreklamy
Nie mam nic przeciwko.

PS.
Do I postu dodałem już zgłoszone prace.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Keeper in Training »

Mixthoor pisze:
Marcin.B.Black pisze:Jeśli coś więcej to na privie, żeby nie robić offtopu i nadmiernej autoreklamy
Nie mam nic przeciwko.

PS.
Do I postu dodałem już zgłoszone prace.
Dzięki, Miksiu.

Całą galerię na DA już dawno znam i masz rację, Marcin, powinieneś wrzucać częściej ;).

EDIT:

Dokładam się z króciutkim opowiadaniem. To maleństwo, Calibri 12 daje mu osiem stron. Jego pojawienie się wywołała pewna nieco może wstydliwa przypadłość. INSOMNIA.

Rzecz jasna, treść to destylat czystego absurdu, dlatego nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualny uszczerbek na zdrowiu i umyśle. Wybaczcie, nie mogłam się oprzeć.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Marcin.B.Black »

OK, zatem wrzuciłem trochę na dA mniej lub bardziej dokończonego śmiecia z różnego okresu, że tak powiem. Później wrzucę więcej, może bardziej kompletnych projektów. No.. to bierzemy się wieczorkiem za konkurs, żeby odreagować sobie nieudaną próbę pozyskania pracy :)) .

Keeper: Później przeczytam Twoje opowiadanko i postaram się jakoś ocenić ;).
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Mixthoor »

OK, dzięki za info. Podawajcie bezpośrednie linki do Waszych prac.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Mixthoor »

Przeczytałem Twoje opowiadanie, Frau Keeper. Jestem pod wrażeniem Twojego bujnego i kwiecistego języka. Jeśli nikt inny nie dostarczy tego typu pracy na tak wysokim poziomie, nagrodę główną masz gwarantowaną :) Brawo. Wyobrażam sobie Twoje recenzje. Przy tłumaczeniu T2X mnie zaskoczyłaś, teraz przeszłaś moje najśmielsze oczekiwania.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Marcin.B.Black »

Ja również przeczytałem Twoje opowiadanie, szanowna "Trenująca Strażniczko" ;).
Podoba mi się Twój język, używasz niebanalnych słów, dialogi też są dość ciekawie napisane. Niezła satyra na nowego Thiefa, jeśli chodzi o fabułę ;D.
Dobra robota!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Mixthoor »

Został niecały tydzień!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No właśnie. 2 tygodnie to nawet na opowiadanie niewiele. Czemu taki srogi termin?

Może uda mi się coś machnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Mixthoor »

Aby osoba, która nie ma kopii Thiefa miała możliwość wygrać i rozpocząć zabawę wraz z innymi. Keeper się udało.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Keeper in Training »

Panowie, lejecie miód w moje serce do tego stopnia, że czuję się po prostu zażenowana :) . Z całym szacunkiem, naprawdę było mi głupio to zgłaszać, bo po pierwsze to szybko machnięty tekst, który się nie miał szans uleżeć, a po drugie... tematyka raczej podpada po kategorię "rant", czyli zwyczajne malkontenctwo. Samouczek mi się nie podobał i dziwię się, że wstawili takie coś na początek, tym bardziej, że jak na razie misje (jestem akurat w Domu Kwiatów, nie każcie mi mówić o "Ukwieconym Domu", bo to się nie trzyma kupy) miło mnie zaskoczyły.

Tak naprawdę "Insomnia" to zupełne wygłupy, natomiast byłabym niezmiernie wdzięczna za porady dotyczące aktualnie powstającej "Książki kucharskiej". Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że postawiłam sobie jasny cel: wykorzystać wszystkie możliwe techniki przedstawiania sytuacji tak, żeby nic nie można było mi zarzucić - w sensie, żeby pytanie "Ale to w końcu co X ma do Y?" było nie do odpowiedzenia. Do 1. części "Cook Booka" dostałam mnóstwo identycznych pytań: jak to jest z relacją X i Y? Czy mają się ku sobie, nienawidzą, jedno i drugie?

Problem polegał na tym, że czytelnicy wykryli w tekście mnóstwo rzeczy, których nie zamierzałam wyjaśniać. I ewidentnie zafrapowało ich to na tyle, żeby kontynuować. Nie chcę dawać wyraźnych odpowiedzi: to było TAK i SIAK. To często denerwuje mnie w tekstach. Sądzę po prostu, że czytelnik tworzy odbicie idei, jaką jest tekst, i każde z tych odbić jest tak samo wartościowe. Nadmierne "klarowanie" fabuły może psuć zabawę. Bo np. ja uważam, że Strażnicy nie wyginęli. Wielu traktuje brak ich widoczności jako proste "Nie, już ich nie ma". A przecież Thief to na tyle złożona gra, żeby oszczędzić sobie jednej drogi rozwoju fabuły.

Dlatego bawię się motywami, testuję na Was, biednych królikach doświadczalnych, nowe sposoby opisu, dialogu, retrospekcji. Sprawdzam, co się stanie, jeżeli zrobię TAK, a jak zareagujecie na poprowadzenie wątku SIAK. "Insomnia" to ćwiczenie terapeutyczne, żeby pozbyć się wizji tej żmijki Erin z głowy i móc wrócić do pracy. "Cook Book" to eksperyment.


No dobra, teraz moje szaleństwo nie pozostawia złudzeń :roll: . Trudno! :D
SPIDIvonMARDER pisze:No właśnie. 2 tygodnie to nawet na opowiadanie niewiele. Czemu taki srogi termin?

Może uda mi się coś machnąć.
A kto składał śluby milczenia? :twisted: Ile osób niemal się popłakało nad tą deklaracją, nieładnie, Kubuś. :twisted:
Mixthoor pisze:Aby osoba, która nie ma kopii Thiefa miała możliwość wygrać i rozpocząć zabawę wraz z innymi. Keeper się udało.
Tak jak mówię, "Insomnia" wypolerowana nie jest. Po prostu chciałam znowu coś wypuścić, bo stanowczo zbyt długo miałam passę pisania tylko artykułów naukowych - brakowało mi eksperymentowania z Thiefem. A idea konkursu, żeby umożliwić rozprzestrzenianie się nowych tematów do dyskusji, jest ŚWIETNA. I dlatego chcę też sponsorować, co chcecie :). O, potworną tapetkę mojego posklejanego z różnych modeli Garcia!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Mixthoor »

Nadal mamy tylko 2 prace!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Keeper in Training pisze:(...)
SPIDIvonMARDER pisze:No właśnie. 2 tygodnie to nawet na opowiadanie niewiele. Czemu taki srogi termin?

Może uda mi się coś machnąć.
A kto składał śluby milczenia? :twisted: Ile osób niemal się popłakało nad tą deklaracją, nieładnie, Kubuś. :twisted:

(...)
Och, zapomniałem o tym. To jednak nie powinienem pisać :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Hadrian »

Dałoby się przedłużyć termin o jeszcze tydzień? :/
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Mixthoor »

dwóch łacherów zgłosiło prace i zapewne nie może doczekać się rozstrzygnięcia konkursu. Mylę się? Prace zbieramy do godziny 23:59 w najbliższą sobotę. Będziesz miał więc cały dzień na stworzenie czegoś specjalnego. Dasz radę!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: TricksieThiefsie »

Osobiście byłbym za tym, żeby było więcej czasu dla reszty, co to za współzawodnictwo dwóch osób, kiedy już wiadomo, która wygra, bo przebija skomplikowaniem swojego dzieła :) Fajnie byłoby jeszcze coś zobaczyć.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:
Keeper in Training pisze:(...)
SPIDIvonMARDER pisze:No właśnie. 2 tygodnie to nawet na opowiadanie niewiele. Czemu taki srogi termin?

Może uda mi się coś machnąć.
A kto składał śluby milczenia? :twisted: Ile osób niemal się popłakało nad tą deklaracją, nieładnie, Kubuś. :twisted:

(...)
Och, zapomniałem o tym. To jednak nie powinienem pisać :evil:
Nie kryguj się, nie jesteśmy pamiętliwi :sword: .
N Harmonia pisze:Osobiście byłbym za tym, żeby było więcej czasu dla reszty, co to za współzawodnictwo dwóch osób, kiedy już wiadomo, która wygra, bo przebija skomplikowaniem swojego dzieła :) Fajnie byłoby jeszcze coś zobaczyć.
Jeśli o mnie chodzi, nie mam nic przeciwko przedłużeniu konkursu. Myślę, że wyrobię się z wrzuceniem czegoś malutkiego tak dla zabawy, żeby nie było tak małej ilości prac, ale sądzę, że warto dać innym trochę czasu. Jeśli pojawi się więcej grafik na poziomie "Jedynego Prawdziwego Strażnika", będzie bardzo miło.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Marcin.B.Black »

W związku z faktem, iż deadline się zbliża, a nie wiadomo czy konkurs zostanie przedłużony postanowiłem wrzucić co do tej pory zrobiłem.

Efektem mojej blisko tygodniowej pracy w Blenderze jest katedra Młotodzierżców. W tworzeniu wzorowałem się głównie na katedrze św. Edgara i zdjęciach autentycznych budowli.

Jeśli konkurs zostanie przedłużony, postaram się znacznie ulepszyć pracę. W każdym razie, wrzucam kilka renderów (pierwszy raz wykorzystalem Cycles), modeli po prostu nie zdążyłem porządnie oteksturować, więc pokolorowalem go by w miarę to wyglądało i wykorzystałem parę roboczych tekstur . Wszystko przez to, iż w ciągu najbliższych dni nie będe mial więcej czasu na zajmowanie się konkursem, stąd to przyspieszone wypuszczenie (także proszę o wzięcie tego pod uwagę przy ocenie ;) ). Później naturalnie zamierzam dopracowywać ów model.

O to efekty obecnych prac (w załączniku):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Mixthoor »

Dobrze, konkurs przedłużamy do 23:59, 22.03.2014. Czekamy na więcej prac! Dzięki za dotychczasowe.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: Keeper in Training »

Fajny początek, Marcinie! Czekamy na rozwój projektu, a dla Ciebie, Miksiu, wielki plus za wyrozumiałość :).
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: TricksieThiefsie »

Tak, ładny model :ok Dałoby radę go zobaczyć w pełnym oświetleniu?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Forumowy Konkurs Artystyczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Obrazek

A jednak zrobię pracę. Sami zobaczycie! Wszystkim Wam pokażę! Będziecie mieli się z pyszna!
Obrazek
ODPOWIEDZ